Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

НБУ вимагатиме більшої відкритості від небанківських фінансових організацій

Національний банк України вимагатиме від небанківських фінансових установ розкривати більше інформації клієнтам.

Зокрема, регулятор розширив і конкретизував обсяг інформації, що підлягає розкриттю учасниками ринку небанківських фінансових послуг, а також удосконалив порядок її розкриття, повідомляє пресслужба НБУ.

Згідно з повідомленням, НБУ також встановив вимоги до розкриття даних на вебсайтах фінустанов та в місцях надання послуг клієнтам.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

«Відповідні вимоги поширюватимуться на учасників ринку небанківських фінансових послуг протягом усього терміну перебування в Державному реєстрі фінансових установ», – уточнюють у НБУ.

Яку інформацію розкриватимуть небанківські фінорганізації

До розкриття підлягає така інформація:

Підписуйтесь на нас в Google News!
  • власні реєстраційні дані;
  • умови та порядок діяльності;
  • список власних вебсайтів.

Крім того, у відкритому доступі буде інформація про відокремлені підрозділи та перелік осіб, які надають посередницькі послуги. Обов'язковою для розкриття залишатиметься бухгалтерська інформація: річна фінансова та консолідована фінансова звітність, підтверджена незалежним аудитором разом із його звітом.

Розміщуючи інформацію в публічному доступі, надавачі небанківських фінансових послуг керуватимуться чітко встановленими правилами. Зокрема, інформація має бути актуальною, не вводити клієнтів в оману, а її пошук має бути простим.

Такі зміни вносяться Положенням про порядок розкриття інформації небанківськими фінансовими установами, затвердженим ухвалою Правління Національного банку України від 5 листопада 2021 р. № 114. Документ набирає чинності з 10 листопада 2021 року. Нове положення дасть змогу клієнтам отримати всю необхідну інформацію про фінансову установу, отже, ухвалити рішення про співпрацю.

Подякувати 🎉

Коментарі

Всі новини