НБУ дозволив відкривати рахунок в банку з цифровим паспортом

Національний банк спростив процедуру віддаленої ідентифікації і верифікації клієнтів комерційних банків з цифровим паспортом в мобільному додатку «Дія».

«Відтепер громадянам при дистанційному відкритті рахунку в банку не потрібно фізично пред'являти ID-карту або біометричний закордонний паспорт, якщо вони мають цифровий паспорт або закордонний цифровий паспорт в мобільному додатку «Дія», — повідомляє регулятор.

Інновація доступна для всіх громадян України з біометричними документами: ID-картою та закордонним паспортом. Для цього потрібно встановити додаток «Дія» в смартфоні, отримати верифікацію в Системі НБУ BankID для отримання цифрового паспорта громадянина або закордонного паспорта.

Для банків цей метод буде доступний після підключення до систем Міністерства цифровий трансформації:

Telegram Logo
  • банк запропонує потенційному клієнту ідентифікуватися в «Операції» через Систему BankID НБУ;
  • після вдалої ідентифікації у клієнта відображаються цифрові документи з державних реєстрів;
  • через захищені канали банк отримає дані клієнта і додатково здійснить його фотофіксацію методом розпізнавання реальності особи;
  • після цього клієнт зможе користуватися послугами банку.

Клієнт також отримує можливість поділитися копією цифрового паспорта або закордонного цифрового паспорта в відділенні банку.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Детально цей механізм ідентифікації і верифікації освітлений в постанові Правління Національного банку України від 2 жовтня 2020 № 138 «Про затвердження Змін до Положення про здійснення банками фінансового моніторингу», який вступає в силу з 3 жовтня 2020.

Раніше повідомлялося, що громадяни України не зможуть використовувати е-паспорти для виїзду за кордон. Е-паспорт є цифровим аналогом паперового документа, але пред'явлення електронних документів діє тільки на території України.

Цифровий паспорт — це цифровий аналог паперових документів в мобільному додатку «Дія». В електронному вигляді відображається інформація, яку містить ID-карту і біометричний закордонний паспорт громадянина України. Цифровий паспорт надійніше, ніж звичайний паперовий, але не менш надійний, ніж його пластиковий аналог. Він дає можливість отримувати надійні дані про користувача з офіційних державних реєстрів.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини