Facebook Pixel

На 35% страхових компаній України припадає 90% зібраних премій – НБУ

На 15 вересня в Держреєстрі було 169 страхових компаній

На 15 вересня в Держреєстрі було 169 страхових компаній

За перше півріччя цього року 90% премій зібрали 60 страхових компаній (50 — non-life і 10 life). Про це повідомила очільниця управління нагляду за страховим ринком НБУ Ірина Сиренко, передав «Інтерфакс-Україна».

Водночас 50% страхових премій від фізичних осіб, зібраних ризиковими компаніями, сконцентровано у 10 страховиків.

Ринок страхування життя поки що нечисленний і має дуже високу концентрацію: на п'ять компаній припадає 90,6% резервів страхування життя.

Telegram Logo

Сіренко також повідомила, що з 1 липня 2020 року страховий ринок скоротився на 46 компаній (або на 21%). З них тільки вісім компаній були виведені примусово в якості запобіжного впливу. Решта здали ліцензії за власним бажанням, хоча значна їхня частина була під заходами впливу за порушення нормативів.

Станом на 15 вересня в Державному реєстрі фінансових установ налічується 169 страхових компаній, із яких 17 — зі страхування життя.

Водночас 10 компаній-ліцензіатів зареєстровані в зоні проведення Операцій об'єднаних сил на Донбасі і в Криму. З них одна знаходиться в стадії ліквідації, і тільки дві подають звітність до НБУ.

У 11 страхових компаній тимчасово зупинені ліцензії, з них три — зі страхування життя, дві — по ОСАЦВ, одна компанія зареєстрована в зоні проведення ООС.

Додатково. Раніше The Page розбиралося, як ведеться нагляд за українськими страховиками у 2021 році, чому страхування довіряють аж ніяк не всі, і як очищення ринку допоможе це виправити.

Коментарі

Всі новини