Задля підвищення ефективності заходів проти поширення коронавірусу Міністерство охорони здоров'я підготувало проєкт постанови, за допомогою якої буде врегульовано питання реєстрації дезінфекційних засобів.
Міністр охорони здоров'я Ілля Ємець зазначив, що дана ініціатива сприятиме розробці та забезпеченню ринку новими безпечними засобами дезінфекції для боротьби з поширенням захворювання COVID-19.
Зі свого боку Європейська Бізнес Асоціація (ЄБА) закликала послабити реєстраційні норми для дезінфекційних засобів, адже в торгових точках уже відчувається брак подібних товарів.
У ЄБА зазначили, що в Україні є низка препаратів, які пройшли всі етапи держвипробувань та отримали погодження державної санітарно-епідеміологічної експертизи, однак і досі не зареєстровані, бо не були внесені до Держреєстру дезінфекційних засобів.
Крім того, як заявили в Асоціації, в Україні протягом двох років було припинено держреєстрацію дезінфекційних засобів. 2018 року Кабмін оновив порядок реєстрації, яка перейшла від Держсанепідслужби до МОЗ. Однак через відсутність перехідного періоду з того часу так і не було зареєстровано жодного нового препарату.
Через поширення COVID-19 ЄБА закликала Кабмін прийняти постанову щодо реєстрації дезінфекційних засобів, що дозволить проводити держреєстрацію на підставі висновків державної санітарно-епідеміологічної експертизи.
Контекст. Uber та Bolt домовивлись з Міністерством охорони здоров'я, що безкоштовно доставлятимуть медичних працівників до лікувальних закладів. Медпрацівники, які задіяні в заходах щодо запобігання та ліквідації епідемії COVID-19 в Україні, зможуть зареєструватися у застосунках сервісів з пошуку таксі й дістатися до роботи, не сплачуючи за послуги.
Вірус SARS-CoV-2 вперше з'явився в Ухані (Китай) наприкінці грудня 2019 року. 3 березня в Чернівецькій області було зафіксовано перший випадок захворювання на COVID-19, а 13 березня – перша смерть від коронавірусу в Україні. Зараз, згідно з офіційними даними, кількість хворих у країні становить 26 осіб. Одна людина вилікувалася.
11 березня Київська міська держадміністрація ухвалила рішення запровадити низку заходів у місті, аби попередити можливе поширення коронавірусу. Під обмеження потрапили навчально-виховний процес і проведення масових заходів.
Кабмін на своєму засіданні заборонив експорт товарів протиепідемічного призначення до 1 червня. Як пояснив на своєму першому пресбрифінгу прем'єр-міністр Денис Шмигаль, йдеться про медичні маски, рукавички, халати, костюми та інше. Таке обмеження необхідне для того, аби забезпечити внутрішній попит на ці товари в Україні, адже впродовж останніх тижнів їх експорт за кордон значно зріс. Водночас Кабмін виділив 100 млн грн на закупівлю засобів індивідуального захисту для потреб держорганів і поповнення держрезерву.