Facebook Pixel

В Україні виявили перший випадок зараження коронавірусом

В Україні, а саме в Чернівцях, зафіксували перший випадок зараження коронавірусом. Міністерство охорони здоров'я почало працювати з особами, з якими контактувала ця людина. Зараз вони в режимі самоізоляції.

Про це повідомив заступник міністра охорони здоров'я, головний санітарний лікар України Віктор Ляшко на брифінгу в Кабінеті міністрів.

Quote«Усі матеріали та зразки додатково передали у вірусологічну лабораторію Всесвітньої організації охорони здоров'я», — заявив він.

Симптоми у хворого з'явилися 28 лютого, госпіталізували його наступного дня, а 2 березня підтвердили коронавірус.

Заражений разом зі своєю дружиною нещодавно повернувся з Італії через руминський аеропорт. У дружини ознак вірусу не виявили. Італія зараз є головним осередком поширення вірусу в Європі. Кількість хворих там нині становить понад 2 тис. осіб, кількість смертей – 52.

Контекст. Коронавірус вперше з'явився в Ухані (Китай) наприкінці грудня 2019 року.

Вірус спричинив найбільше впродовж 11 років падіння світових ринків. Зокрема, минулий тиждень виявився найгіршим для світових фінансових ринків з часів світової кризи 2008 року. Слідом за обвалом у США, що стався 27 лютого, наступного дня почали падати азіатські ринки. Водночас падіння на ринках Азії тривало сім днів поспіль.

Крім цього, вірус також викликав зупинку випуску облігацій у світі, обрушив ціни на нафту та світові фондові індекси. Котирування нафти Brent впали нижче за $50 за барель. Востаннє подібне відбулося в грудні 2018 року. Також впали фондові індекси на американському, азіатському та європейському ринках.

Однак зараз американський фондовий ринок відновлює свої втрати. Індекс Dow Jones 2 березня зріс на понад 5%, а S&P 500 і Nasdaq — на 4%. Dow Jones показав найсильніше одноденне зростання з 2009 року, а S&P 500 і Nasdaq продемонстрували найсильніше одноденне зростання з кінця 2018 року.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉