Держмитслужба запустила в тестову експлуатацію дев'ять нових розділів інтерактивного порталу аналітики, де можна відстежувати обсяги імпорту та експорту України з будь-якою країною за будь-якою товарною групою.
Дані можна знайти за посиланням https://bi.customs.gov.ua, повідомляє глава Державної митної служби Максим Нефьодов у себе на сторінці у facebook.
На відповідному розділі сайту Держмитслужби можна знайти таку інформацію:
- про товарообіг за період 2018 рік — I квартал 2020 року з подальшим оновленням: імпорт, експорт, сальдо;
- обсяги оподаткованого імпорту за всіма групами товарів і з будь-якою країною;
- надходження до держбюджету від митниці в розрізі: мито, акциз, ПДВ;
- податкове навантаження на $1 за кожною позицією товарів (до 4-го знака коду УКТ ЗЕД);
- які товари Україна імпортує та експортує у розрізі: регіон, країна, країна походження, митниця;
- рейтинги у вигляді ТОП-5 позицій товарів, які Україна експортує або імпортує; ТОП-5 позицій товарів, за якими Україна має негативне або позитивне торговельне сальдо; ТОП-5 країн, які оплатили найбільше або найменше мито під час імпорту товарів в Україну тощо;
- митну вартість одиниці товару – мінімальну, середню та максимальну (наприклад, автомобіля, ввезеного з будь-якої країни); надходження від імпорту за одиницю товару тощо.
За словами Нефьодова, у найближчій перспективі відкриють дані щодо товарів до 10-го знака коду УКТ ЗЕД і з'явиться можливість переглядати показники у гривні.
«Через високий інтерес до даних і, ймовірно, через велику кількість одночасних відвідувачів сайту можливі тимчасові проблеми з доступом до сервісу», — попередив голова митниці.
Контекст. Бюджет України у березні виконано лише на 89,3% розпису обсягом 78,4 млрд грн. Причому невиконання бюджету переважно відбулося внаслідок недонадходжень за митними платежами, які склали лише 81,2% розпису (5,7 млрд грн).
Після введення обмежувальних заходів у зв'язку з поширенням COVID-19 митниця запевнила, що закриття кордону не позначиться на вантажних перевезеннях.