Держмитслужба запустила в тестову експлуатацію дев'ять нових розділів інтерактивного порталу аналітики, де можна відстежувати обсяги імпорту та експорту України з будь-якою країною за будь-якою товарною групою.
Дані можна знайти за посиланням https://bi.customs.gov.ua, повідомляє глава Державної митної служби Максим Нефьодов у себе на сторінці у facebook.
На відповідному розділі сайту Держмитслужби можна знайти таку інформацію:
- про товарообіг за період 2018 рік — I квартал 2020 року з подальшим оновленням: імпорт, експорт, сальдо;
- обсяги оподаткованого імпорту за всіма групами товарів і з будь-якою країною;
- надходження до держбюджету від митниці в розрізі: мито, акциз, ПДВ;
- податкове навантаження на $1 за кожною позицією товарів (до 4-го знака коду УКТ ЗЕД);
- які товари Україна імпортує та експортує у розрізі: регіон, країна, країна походження, митниця;
- рейтинги у вигляді ТОП-5 позицій товарів, які Україна експортує або імпортує; ТОП-5 позицій товарів, за якими Україна має негативне або позитивне торговельне сальдо; ТОП-5 країн, які оплатили найбільше або найменше мито під час імпорту товарів в Україну тощо;
- митну вартість одиниці товару – мінімальну, середню та максимальну (наприклад, автомобіля, ввезеного з будь-якої країни); надходження від імпорту за одиницю товару тощо.
За словами Нефьодова, у найближчій перспективі відкриють дані щодо товарів до 10-го знака коду УКТ ЗЕД і з'явиться можливість переглядати показники у гривні.
«Через високий інтерес до даних і, ймовірно, через велику кількість одночасних відвідувачів сайту можливі тимчасові проблеми з доступом до сервісу», — попередив голова митниці.
Контекст. Бюджет України у березні виконано лише на 89,3% розпису обсягом 78,4 млрд грн. Причому невиконання бюджету переважно відбулося внаслідок недонадходжень за митними платежами, які склали лише 81,2% розпису (5,7 млрд грн).
Після введення обмежувальних заходів у зв'язку з поширенням COVID-19 митниця запевнила, що закриття кордону не позначиться на вантажних перевезеннях.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Не один у полі: як бізнес-комʼюніті допомагає підприємцям масштабуватися
Кримінальний тиск на бізнес в Україні: виклики для інвесторів та юридичний захист