Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Митниця провалила наповнення бюджету в березні

Бюджет України у березні виконано лише на 89,3% розпису обсягом 78,4 млрд грн. Причому невиконання бюджету переважно відбулося внаслідок недонадходжень за митними платежами, які склали лише 81,2% розпису (5,7 млрд грн).

Водночас у березні було відшкодовано 10,6 млрд грн податку на додану вартість, повідомляє урядовий портал.

Навіть ослаблення гривні до середньозваженого курсу 26,4 грн за долар США в березні не змогло компенсувати стрімке зниження обсягів оподатковуваного імпорту.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

У той самий період розпис з рентної плати за видобуток природного газу виконано лише на 47,8%. Недонадходження в цьому секторі склали 1,6 млрд грн.

«Основною причиною невиконання стало зменшення середньої митної вартості імпортованого природного газу, яка, за даними Мінекономіки, у лютому 2020 року становила $168,5 за тис. кубометрів, зниження ціни природного газу, що поставляється побутовим споживачам і виробникам теплової енергії», — наголошується у повідомленні.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Невиконання розпису за окремими податками частково було компенсовано великими надходженнями від інших податків.

Наприклад, на 100 млн грн більше розпису надійшло від акцизного податку з вироблених в Україні підакцизних товарів — виконання склало 101,3%. Якщо порівняти з березнем 2019 року, то надходження акцизного податку з тютюнових виробів зросли на 42,4%, збільшившись до 4,4 млрд грн.

Водночас було перевиконано й розпис за податком на доходи фізичних осіб та військового збору — на 160 млн грн. Надходження склали 10,4 млрд грн. Порівнюючи з березнем минулого року, вони зросли на 19,6%.

Загалом за підсумками I кварталу 2020 розпис доходів загального фонду державного бюджету виконано на 87%, недонадходження склали 27,4 млрд грн.

Щоб покрити дефіцит бюджету в I кварталі, Міністерство фінансів у січні-березні 2020 залучило 98,2 млрд грн зовнішніх і внутрішніх запозичень.

Контекст. У 2020 році НБУ перерахує 42,7 млрд прибутку до держбюджету, що на 2 млрд грн більше, ніж передбачено Законом України «Про Державний бюджет України на 2020 рік».

Нацбанк також розраховує закрити дефіцит держбюджету за допомогою коштів МВФ. Частину коштів спрямують на поповнення золотовалютних резервів.

Подякувати 🎉

Коментарі

Всі новини