Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

НБУ переведе до бюджету України 42 млрд грн

Засідання ради НБУ; Фото: facebook

Засідання ради НБУ; Фото: facebook

Рада Національного банку України (НБУ) затвердила річну фінансову звітність та розподіл прибутку до розподілу НБУ за 2019 рік.

«Рада затвердила розподіл прибутку до розподілу Національного банку України за 2019-й, схвалений рішенням Правління від 19 березня 2020 № 194-рш у сумі 43,3 млрд грн», — повідомив у себе у facebook голова Ради НБУ Богдан Данилишин.

Із зазначеної суми на формування загальних резервів власного капіталу НБУ направлено 580,8 млн грн. На зобов'язання НБУ перед Державним бюджетом України за 2019 рік спрямовано 42,7 млрд грн.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Таким чином, до Державного бюджету у 2020 році НБУ перерахує 42,7 млрд прибутку, що на 2 млрд грн більше, ніж передбачено Законом України «Про Державний бюджет України на 2020 рік».

Рада НБУ зазначила у висновку-рекомендації, що дії влади у грудні 2019 року призвели до непрогнозованого збільшення обсягу грошової маси та значного зростання балансових зобов'язань Нацбанку. Це створило фіскальні ризики для бюджету та могло негативно вплинути на бюджетні показники.

«Попри врегулювання питання формування резервів капіталу Національного банку Законом України від 17 березня 2020 N 533-IX, вважаємо, що внесені в Закон України «Про Національний банк України» зміни лише частково вирішують наявні проблеми, але не такі, що упереджують можливі фіскальні ризики», — йдеться у повідомленні.

У зв'язку з чим Рада НБУ наполягла на наданні їй повноважень в частині консенсусного з Правлінням НБУ управління капіталом Нацбанку. Це стосується затвердження політики управління капіталом, прийняття рішення про формування резервів капіталу в межах певного діапазону або перегляду бази для розрахунку таких резервів.

Учасники Ради також закликали Правління поліпшити обґрунтованість своїх рішень в операціях з регулювання ліквідності в системі та враховувати їхній вплив на державні фінанси. Для цього потрібно підвищити комунікацію з урядом України.

Контекст. Нацбанк розраховує закрити дефіцит держбюджету з допомогою коштів МВФ. Частину коштів спрямують на поповнення золотовалютних резервів.

Щоб надати банкам більшу гнучкість в управлінні своєю ліквідністю в умовах сильної волатильності на фінансових ринках, НБУ з 19 березня збільшив термін короткострокових кредитів для комбанків.

Подякувати 🎉

Коментарі

Всі новини