Facebook Pixel

Нацбанк збільшив строк короткострокових кредитів рефінансування

Національний банк з 19 березня змінить операційний дизайн монетарної політики, щоб надати фінустановам більшу гнучкість в управлінні своєю ліквідністю для реагування на підвищену турбулентність на фінансових ринках. Про це повідомили у пресслужбі регулятора.

Що зміниться?

  • Графік проведення операцій з регулювання ліквідності. З 19 числа тендери з розміщення депозитних сертифікатів і надання короткострокових кредитів рефінансування проводитимуть раз на тиждень (щоп'ятниці). Раніше вони проходили двічі на тиждень.
  • Терміновість інструментів регулювання ліквідності. Двотижневі сертифікати стануть тижневими, а короткострокові кредити будуть видавати на один місяць (раніше граничніий термін становив два тижні).

Ставка за цими інструментами не зміниться — її встановлюватимуть на рівні Нацбанку.

У регуляторі зазначили, що такі дії посилять стійкість банківського сектору до турбулентності на фінансових ринках і допоможуть їм стимулювати українську економіку, враховуючи її невизначеність.

Нагадаємо, раніше Нацбанк, крім стандартних короткострокових інструментів рефінансування, які діяли раніше, ввів також довгострокове рефінансування банків на строк до п'яти років. Регулятор ухвалив таке рішення для збереження фінансової стабільності в Україні і для стимулювання економічного зростання.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉