Facebook Pixel

Нацбанк закриє дефіцит держбюджету за допомогою коштів МВФ

Нацбанк розраховує закрити дефіцит держбюджету, який виник через розповсюдження коронавірусу, за допомогою коштів Міжнародного валютного фонду (МВФ). Частину коштів спрямують на поповнення золотовалютних резервів.

У ході онлайн-брифінгу голова Нацбанку Яків Смолій пояснив, що регулятор та уряд очікують, що більшість коштів, наданих МВФ, піде у держбюджет для закриття дефіциту.

Впродовж останніх років Мінфін та уряд проводили дуже стабільну та зважену фіскальну політику, зазначив заступник голови Нацбанку Дмитро Сологуб.

За його словами, в Україні відносно низький рівень боргу – 50% ВВП, до цього було 80%. Водночас дефіцит бюджету складає лише 2%, хоча до цього показник сягав 10%. Однак, як зазначив Сологуб, нема нічого страшного, якщо дефіцит під час кризи зросте до 3-4-5%.

Контекст. Міжнародний валютний фонд продовжує переговори з Україною щодо нової програми розширеного фінансування EFF. Крім того, тривають консультації щодо можливого отримання від МВФ фіндопомоги в рамках $50 млрд для країн з низьким рівнем доходів та економіками, що розвиваються. Результати переговорів стануть відомі впродовж найближчих тижнів.

Нацбанк дозволив банкам надавати клієнтам пільгові умови обслуговування кредитів, які працювали та обслуговувалися станом на вечір 7 березня, якщо це не вплине негативно на капітал банку.

Національний банк з 19 березня змінить операційний дизайн монетарної політики, щоб надати фінустановам більшу гнучкість в управлінні своєю ліквідністю для реагування на підвищену турбулентність на фінансових ринках.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉