Facebook Pixel

Україна попросила в МВФ екстреної фіндопомоги для боротьби з коронавірусом

Міжнародний валютний фонд (МВФ) продовжує переговори з Україною щодо нової програми розширеного фінансування EFF. Крім того, тривають консультації щодо можливого отримання від МВФ коштів у рамках фіндопомоги у розмірі $50 млрд країнам з низьким рівнем доходів та з економіками, що розвиваються. Результати переговорів стануть відомі найближчими тижнями.

Голова Нацбанку Яків Смолій у ході зустрічі з керівниками найбільших банків додав, що регулятор постійно співпрацює з владою та Європейським центробанком, повідомила пресслужба Нацбанку.

На початку березня МВФ повідомив, що може виділити $50 млрд на боротьбу з коронавірусом країнам з економіками, що розвиваються, та країнам з низькими доходами. Згодом директорка-розпорядниця МВФ Кристаліна Георгієва заявила, що фонд готовий виділити $1 трлн кредитів, щоб допомоги країнам подолати наслідки епідемії.

Також вона зазначила, що країнам – членам фонду з низькими доходами може бути виділено до $10 млрд під нульову ставку.

Контекст. Нацбанк дозволив банкам надавати клієнтам пільгові умови обслуговування кредитів, які працювали та обслуговувалися станом на вечір 7 березня, якщо це не вплине негативно на капітал банку.

Національний банк з 19 березня змінить операційний дизайн монетарної політики, щоб надати фінустановам більшу гнучкість в управлінні своєю ліквідністю для реагування на підвищену турбулентність на фінансових ринках.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉