Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Мін'юст США відключив від федерального фінансування три міста, де вирують заворушення

Генпрокурор США Вільям Барр (William Pelham Barr) назвав міста Нью-Йорк, Портленд (штат Орегон) і Сіетл (штат Вашингтон) такими, яким федеральний центр припиняє надавати допомогу у зв'язку із заворушеннями.

Влада Нью-Йорка, Портленда та Сіетла потурають «анархії, насильству й руйнуванню» приватної та державної власності, підкреслюється в документі.

«Ми не можемо допустити, щоби долари федеральних податків витрачалися даремно, коли безпека громадян висить на волосині. Я сподіваюся, що міста, які визначені сьогодні Міністерством юстиції, змінять свій курс, стануть серйозно ставитися до виконання основної функції уряду й почнуть захищати своїх громадян», — зазначив Барр.

Список було опубліковано на вебсайті Міністерства юстиції у відповідь на «Меморандум про перегляд одержувачів фінансування державних і місцевих органів влади, що допускають анархію, насильство й руйнування в американських містах». Меморандум був підписаний президентом Трампом 2 вересня 2020 року.

Представлений список є неповним, адже Міністерство юстиції продовжує роботу щодо визначення юрисдикцій, які відповідають критеріям, викладеним у президентському меморандумі. Список обраних юрисдикцій зазнаватиме подальшого коригування.

Характерно, що названі міста і штати є електоральною вотчиною демократів. До протестів прямо причетна влада штатів і міст, які сприяли вибуховому зростанню заворушень. Тому з них і запропоновано спитати на порозі чергових виборів президента країни.

Контекст. Масштабні протести в США і блокування роботи поліції спричинили колосальне зростання злочинності. Це призвело до втечі значної частини населення та колапсу фінансових систем.

Трамп попередив Нью-Йорк, Вашингтон, Сіетл і Портленд про намір позбавити їх федерального фінансування через фактичну відмову від боротьби із заворушеннями.

Водночас Трамп зобов'язав міністра юстиції Вільяма Барра, який виконує і функції генерального прокурора США, скласти список «анархістських юрисдикцій», які «допускають насильство й руйнування власності та відмовляються вживати розумних заходів» для відновлення правопорядку.

Президент також доручив директору Адміністративно-бюджетного управління Білого дому Расселлу Воуту (Russell Thurlow Vought) протягом 30 днів надати рекомендації федеральним держустановам, щоби «максимально обмежити анархістські юрисдикції в отриманні федеральних грантів».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини