Facebook Pixel

В Україні проведуть експертизу з будівництва малих атомних реакторів NuScale

Міненерго США профінансує вивчення безпеки ММР в Україні. Фото: facebook/nuscalepowerllc

Міненерго США профінансує вивчення безпеки ММР в Україні. Фото: facebook/nuscalepowerllc

Міністерство енергетики США профінансує перевірку звіту аналізу безпеки малих модульних реакторів (ММР-SMR) компанії NuScale Power (США), які плануються до будівництва в Україні.

Перевірку проведе Державний науково-технічний центр із ядерної та радіаційної безпеки (ДНТЦ ЯРБ) України, повідомляє NuScale Power.

ММР-SMR NuScale Power

ММР-SMR NuScale Power

«Будь-яка сторона, зацікавлена в розгортанні SMR в Україні, матиме користь від цієї незалежної експертизи. Ця експертиза продемонструє життєздатність, цінність і міжнародний інтерес до використання технології SMR NuScale для виробництва чистої, надійної та доступної енергії», — повідомляється на сайті NuScale.

Telegram Logo

Як очікується, ДНТЦ ЯРБ проведе перевірку у 2022 році. Аргонська національна лабораторія адмініструватиме контракт щодо виконання робіт та оцінювання їхніх результатів.

«NuScale дуже рада бачити це важливе співробітництво у сфері регулювання між Сполученими Штатами та Україною, щоб надати комунальним підприємствам повну впевненість у безпеці невеликого модульного реактора NuScale», — цитуються в повідомленні компанії слова CEO NuScale Power Джона Хопкінса.

Що таке технологія малих модульних реакторів NuScale

NuScale Power розробила легководні реактори ММР потужністю 77 МВт. Ці реактори придатні для промислового виробництва електроенергії, централізованого теплопостачання, опріснення води, виробництва водню та інших технологічних процесів.

Конструкція NuScale масштабована, тобто електростанції можуть містити блоки по чотири, шість або дванадцять окремих силових установок (модулів).

Основним інвестором компанії NuScale є американська корпорація Fluor.

У серпні 2020 року NuScale стала першою й поки що єдиною компанією, яка отримала схвалення проєкту ММР від Комісії з ядерного регулювання США. Крім NuScale, технологію малих модульних реакторів також розробляє Holtec.

У вересні 2021 року «Енергоатом» та NuScale Power підписали меморандум. Згідно з ним, NuScale Power надаватиме підтримку з впровадження технології ММР в Україні.

Коментарі

Всі новини