Facebook Pixel

Мер Черкас проти Кабміну. До чого призвело відкриття бізнесу

Міська рада Черкас 30 квітня прийняла рішення про послаблення карантинних заходів, які були введені урядом для запобігання розповсюдження COVID-19, незважаючи на рішення Кабміну щодо послаблення карантину лише після 11 травня. Таке рішення, за словами мера Черкас Анатолія Бондаренка, було прийнято через численні звернення підприємців. На це рішення відреагували президент Володимир Зеленський, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков та міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

Згодом прокуратура відкрила кримінальне провадження через рішення міської ради, проте допит депутатів міськради відбудеться вже після завершення карантину. Тим часом правоохоронці збираються проводити превентивну роботу з підприємцями, аби вони дотримувалися карантину. Якщо бізнесмени не захочуть дослухатися до порад, то поліціянти почнуть притягувати їх до адміністративної відповідальності.

Водночас політолог і правозахисник Михайло Чаплига зазначив, що постанова Кабміну щодо введення карантинних заходів носить лише рекомендаційний характер, отже, міста можуть самі обирати умови карантину або приймати рішення щодо його закінчення.

Скептично до ініціативи мера Черкас поставився журналіст і блогер Сергій Іванов. На його думку, рішення Черкаської міськради пов'язане з наступними місцевими виборами. Ба більше, Бондаренко сам виступав за введення жорстких карантинних умов ще на початку поширення коронавірусу територією України.

Водночас в інтерв'ю ВВС Україна сам мер відкинув зв'язок між послабленням карантину та майбутніми виборами. За його словами, послаблення карантину — це лише спроба відновити справедливість і дати змогу малому та середньому бізнесу знову працювати.

Бондаренка пов'язують з відомою в Черкасах бандою «Торпеда», стосунки з якою й допомогли йому стати мером міста, розповів на своїй сторінці у Facebook журналіст Родіон Шовкошитний.

Водночас позицію мера Черкас підтримав мер Івано-Франківська Руслан Марцінків. Він зазначив, що карантин має бути однаковим для всіх підприємців, маючи на увазі ситуацію з київським рестораном «Велюр», який належить нардепу від «Слуги народу» Миколі Тищенку.

В уряду склалася дещо абсурдна ситуація з місцевим самоврядуванням, адже введення карантину саме по собі не відповідає Конституції, а рішення Черкаської міськради суперечить постанові Кабміну, зауважив блогер Сергій Стерненко. Він зазначив, що влада запровадила карантин з серйозними правопорушеннями, що і спричинило проблему.

Контекст. Під час засідання Кабінету міністрів було ухвалено рішення про продовження карантинних заходів щонайменше до 11 травня. Усі міністри одностайно підтримали таке рішення, адже, згідно з моделюванням аналітиків Національної академії наук України та даними МОЗ, пік захворюваності припаде саме на період з 3 по 8 травня.

Міська влада Києва підготувала перший етап послаблення карантинних заходів у місті. Реалізація плану щодо пом'якшення карантину розпочнеться 12 травня, але за умови, що кількість хворих стрімко не зростатиме. Під час онлайн-конференції мер столиці Віталій Кличко детально розповів про те, яких саме змін можна чекати після 11 травня.

Подякувати 🎉