Літак Зеленського залишиться без дорогого інтернету через коронавірус

Володимир Зеленський. Фото: сайт президента

Володимир Зеленський. Фото: сайт президента

Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації (Держспецзв’язку) виправдалася щодо повідомлення про модернізацію супутникового зв’язку в літаку президента Володимира Зеленського Airbus A-319-115 і повідомила, що відмовилася від проведення закупівлі.

Як повідомили у відомстві виданню «Обозреватель», вони скасували закупівлю і звернулися до Кабінету міністрів щодо перерозподілу коштів у розмірі 32,4 млн грн на користь Міністерства охорони здоров'я для боротьби з епідемією коронавірусу.

У Держспецзв’язку зазначили, що тендер із закупівлі відповідного обладнання почався ще в березні 2019 року, однак пізніше його було скасовано. У червні та серпні 2020 року оголосили ще два тендери, але вони також не відбулися через те, ще в торгах брали участь менше ніж дві тендерні пропозиції.

Telegram Logo

У вересні оголосили ще один тендер, і відомство призначило переможцем того, хто запропонував найменшу ціну — 32,4 млн грн. У Держспецзв’язку також пояснили, що необхідність проведення тендеру виникла через те, що 31 грудня 2020 року робота системи Inmarsat Swift64 з використанням супутників третього покоління припиняється.

Контекст. Напередодні стало відомо про те, що компанія Etihad Airways Engineering з Об’єднаних Арабських Еміратів покращуватиме супутниковий інтернет на борту літака Зеленського, що обійдеться Україні в 32,4 млн грн.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини