МОЗу не вистачає 6 млрд грн на лікування від коронавірусу в грудні

Фото: УНІАН

Фото: УНІАН

Міністерство охорони здоров'я (МОЗ) подало на розгляд Кабінету міністрів проєкт постанови, в якій говориться про виділення Національній службі здоров'я України додаткових коштів, які витратять на стаціонарну медичну допомогу лікування коронавірусу. Про це на пресбрифінгу заявила заступник міністра МОЗ Світлана Шаталова, передає агентство «Інтерфакс-Україна».

Нагадаємо, що раніше в Нацслужбі здоров'я заявляли, що для фінансування медичних установ відомству не вистачає 5,6 млрд грн.

За словами ж Шаталової, при формуванні змін у держбюджеті на 2020 рік, який стверджували в квітні, для Нацслужби здоров'я було передбачено 15,8 млрд грн на COVID-19. Однак прогнози в квітні, які грунтувалися на даних Всесвітньої організації охорони здоров'я і на експертизі фахівців, значно відрізняються від даних на кінець жовтня.

Telegram Logo

«Зокрема, в квітні виплатили 953 млн грн, в жовтні — 3,3 млрд грн. Тому прогнози уточнили, і 6 листопада Нацслужба повідомила про потребу в додаткових коштах, щоб закрити фінансування грудня. Цей запит повністю верифікований МОЗ і уряду поданий проєкт про виділення відповідних коштів».

Світлана Шаталова

Світлана Шаталова

Заступник міністра охорони здоров'я

За її словами, якщо до кінця року не ухвалять проєкт державного бюджету на 2021 рік, то програма медичних гарантій фінансуватиметься в розмірі 1/12 2020-го. Вона також додала, що хоча програма медгарантій почалася з квітня і була передбачена на 9 місяців — її розділять на 12.

Quote«За орієнтовної потреби на грудень близько 13 млрд грн, на січень у бюджеті буде закладено 7,6 млрд грн», — резюмувала вона.

Контекст. Раніше The Page повідомляло, що проєкт змін до державного бюджету на 2020 рік передбачає збільшення фінансування Міністерства охорони здоров'я на 16,7%, або 16,4 млрд грн.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Водночас наступного року Міністерство фінансів має намір виділити 2,6 млрд грн на вакцинацію проти COVID-19. На реформування та програму медичних гарантій буде направлено 123 млрд грн, із них 15,8 млрд буде витрачено на «ковідний» пакет.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини