Комітет Верховної Ради з європейської інтеграції готує законопроєкт про заборону прямих поставок газу з Росії до України, допоки РФ продовжує агресію проти нашої країни.
Про це в інтерв’ю заявила голова комітету ВР з європейської інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе.
За її словами, з прямими поставками газу з Росії може бути пов’язаний помічник президента Володимира Зеленського Андрій Єрмак.

«Йдеться нібито про те, що кілька приватних компаній під керівництвом чи у взаємодії з ним вже отримали добро на прямі поставки газу в Україну. Я запросила копії всіх прийнятих документів з приводу подібних домовленостей».

Іванна Климпуш-Цинцадзе
Голова комітету Верховної Ради з європейської інтеграції
Якщо Єрмак все ж таки є фігурантом прямих домовленостей про поставки газу, то Комітет буде звертатися до правоохоронних органів щодо відповідності цих дій національним інтересам України та щодо відповідності законів країни з точки зору гарантування безпеки тими чиновниками, які сьогодні де-факто керують президентською зовнішньою політикою.
Вона також додала, що транзитний договір, який ухвалила та підписала Україна, став для країни серйозним програшем.
Аргументувала Климпуш-Цинцадзе це тим, що за день до його підписання США ввели санкції проти тих компаній, які прокладали газопровід «Північний потік — 2» на морському дні, після чого Allseas призупинила свою діяльність.
«На сьогодні Російська Федерація не має такої технології, щоб прокладати газопровід самостійно. І зараз за всі гроші світу намагається знайти, де можна купити цю технологію разом з фахівцями, які могли б це забезпечити».

Іванна Климпуш-Цинцадзе
Голова комітету Верховної Ради з європейської інтеграції
Контекст. «Нафтогаз» і «Газпром» 30 грудня підписали новий контракт про транзит газу строком на 5 років. Контракт може бути продовжений на 10 років на тих самих умовах. Згідно з новим контрактом, обсяг транзиту через Україну складе 65 млрд куб. м газу в 2020 році і 40 млрд куб. м в 2021-2024 роках. Президент України Володимир Зеленський стверджує, що країна від цього може отримати близько $7 млрд прибутку. Міненерго очікує, що країна буде отримувати по $2-3 млрд щорічно. Нові контракти будуть регулюватися у відповідності до шведського права.
Два тижні тому перший заступник головного редактора Олег Гарвиш у своїй колонці повідомляв, що зараз є три прямі контракти «Газпрому» з українськими компаніями про постачання газу в Україну. Всі контакти вказані в окремому протоколі, підписаному російською монополією і «Нафтогазом». Про це розповіло високопоставлене джерело в «Газпромі». Джерело у Кабміні підтвердило цю інформацію, уточнивши, що компанії-постачальники належать Юрію Бойку, Віктору Медведчуку та Андрію Єрмаку.