Facebook Pixel

Ірландія та Естонія підписали угоду про глобальну податкову реформу

Ірландія та Естонія введуть мінімальний податок у 15% для великих транснаціональних компаній. Фото: Ibrahim Boran/Unsplash

Ірландія та Естонія введуть мінімальний податок у 15% для великих транснаціональних компаній. Фото: Ibrahim Boran/Unsplash

Уряди Ірландії та Естонії погодилися підписати угоду про введення глобального корпоративного податку розміром не менш як 15%, що не дасть корпораціям змоги ухилятися від податків, фіксуючи прибуток у країнах із низьким оподаткуванням. Останнім стримувачем угоди залишається Угорщина. Про це повідомляє AFP.

Міністр фінансів Ірландії Пашал Доноху сказав, що Ірландія наполягає на зміні формулювання, виключаючи «принаймні» перед цифрою 15 відсотків. Він зазначає, що це важливе питання, яке необхідно вирішити через «прагнення деяких до вищої ставки». Міністр заявив, що реформа почне діяти у 2023 році. Наразі Ірландія має вигідну ставку податку 12,5%.

Підвищена податкова ставка поширюватиметься лише на великі багатонаціональні компанії, що працюють в Ірландії. Реформа торкнеться 56 ірландських транснаціональних компаній, у яких працює близько 100 000 працівників, а також 1500 транснаціональних компаній з іноземною власністю, на яких працює 400 000 осіб.

Telegram Logo

Це стосуватиметься лише компаній із річним обігом понад 750 млн євро ($870 млн) на рік. Менші підприємства й надалі сплачуватимуть корпоративний податок розміром 12,5%. Хоча Ірландія втратить від 800 мільйонів до 2 мільярдів євро надходжень корпоративного податку, якщо компанії покинуть країну, міністр стверджує, що якби вона не підписала угоду, Ірландія «втратила б вплив щодо найважливіших рішень, які будуть ухвалені «найближчими місяцями».

Прем'єр-міністр Естонії Кая Каллас заявила, що приєднання до реформи забезпечить «роботу бізнес-середовища та податкової політики Естонії в інтересах кращого майбутнього для всіх нас». Каллас сказала, що для Естонії реформа «нічого не змінить для більшості естонських компаній і це стосуватиметься лише дочірніх компаній великих транснаціональних груп».

QuoteПісля рішення Ірландії та Естонії міністр фінансів США Джанет Єллен сказала: «Ми на шляху до досягнення поколіннями створення глобального мінімального податку, що створило б рівніші умови для того, аби робочі місця та інвестиції могли процвітати у Сполучених Штатах».

Контекст. У червні міністри фінансів G7 домовилися ввести глобальний корпоративний податок в 15%. Реформа була схвалена G20 у липні й до цього часу підписана більш ніж 130 країнами, за винятком Угорщини.

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив на початку цього тижня, що є «шанс», що його країна може на це погодитися, якщо реформа «не завдасть шкоди угорській економіці та не поставить угорські робочі місця під загрозу».

Коментарі

Всі новини