Facebook Pixel

WhatsApp дістав штраф на 225 млн євро за порушення правил конфіденційності ЄС

Ірландія оштрафувала WhatsApp на 225 млн євро. Фото: unsplash / Dimitri Karastelev

Ірландія оштрафувала WhatsApp на 225 млн євро. Фото: unsplash / Dimitri Karastelev

Ірландська комісія із захисту даних (IDPC) оштрафувала месенджер WhatsApp, який належить Facebook, на 225 млн євро за порушення європейських правил конфіденційності. Ідеться про відсутність прозорості процесу обміну особистими даними.

Як пише Politico, штраф у чотири рази перевершив той, який спочатку запропонував європейський регулятор.

Водночас Business Insider зазначає, що комісія виявила кілька порушень в описі того, як WhatsApp обробляє дані, та виставила вимогу до компанії узгодити угоду користувача із європейськими правилами конфіденційності.

Telegram Logo

Комісар IDPC повідомив, що у 2018 році регулятор розглядав відповідність месенджера правилам Європейського Союзу про прозорість даних.

Водночас у WhatsApp заявили, що не згодні зі штрафом.

Quote«Ми не згодні з нинішнім рішенням щодо прозорості, яку ми надали людям у 2018 році, і вважаємо покарання абсолютно непропорційним. Ми будемо оскаржувати це рішення».

Цей штраф став другим за величиною, що стягується відповідно до Загального регламенту Європейського Союзу про захист даних, який набув чинності у 2018 році.

Контекст. Раніше повідомлялося, що застосунки для обміну повідомленнями Signal і Telegram виявилися серед найбільш скачуваних користувачами після того, як WhatsApp оновив політику конфіденційності.

Коментарі

Всі новини