Facebook Pixel

Viber слідом за Дуровим приєднався до бойкоту WhatsApp

Компанія Rakuten Viber висловила своє обурення щодо останнього оновлення політики конфіденційності месенджера WhatsApp.

Як повідомили в пресслужбі Viber, усі користувачі мають прийняти нові умови WhatsApp упродовж 30 днів, в іншому разі доступ до облікових записів заблокують. Там також додали, що раніше користувачі могли припинити використовувати застосунок, оскільки він передає їхні дані компанії Facebook, але зараз компанія має робити це неодмінно.

Quote«Останнє оновлення WhatsApp стало фінальним етапом приєднання застосунку до сім'ї Facebook. Оскільки тепер вони стають одним цілим, з повідомлень користувачів платформи стягуватиметься додаткова монетизація. Саме це має турбувати тих, для кого конфіденційність у мережі є пріоритетом», — йдеться в повідомленні.

За словами генерального директора Rakuten Viber Джамела Агауа, останнє оновлення WhatsApp — це «насмішка над поняттям приватності», яке демонструє неповагу до безпеки даних користувачів і до самих користувачів.

Позиція Дурова щодо оновлення WhatsApp

Щодо оновлення месенджера висловився й засновник Telegram Павло Дуров, який заявив, що WhatsApp використовує в конкурентній боротьбі метод «прихованого маркетингу». У своєму Telegram-каналі Дуров написав, що редактори Wikipedia останнім часом виявили цілу низку випадків публікації ботами упередженої інформації в статті про месенджер WhatsApp.

Він також заявив, що нещодавно була помічена тенденція переходу користувачів WhatsApp у Telegram. На думку Дурова, це пов'язано зі зміною WhatsApp своєї політики конфіденційності.

Відмова Ердогана від WhatsApp

Відреагував на оновлення і президент Туреччини Реджеп Ердоган. Він відмовився використовувати WhatsApp після того, як месенджер оголосив, що передаватиме Facebook дані користувачів.

Як пише агентство Bloomberg, замість месенджера адміністрація президента використовуватиме застосунок BiP, який належить місцевій компанії Turkcell Iletisim Hizmetleri AS.

Контекст. WhatsApp, яким володіє Facebook, представив оновлену угоду користувача, де попередив про передачу даних своїх користувачів материнській компанії з 8 січня 2021 року.

Подякувати 🎉