Facebook Pixel

Розділення Facebook: Цукерберга змушують продати Instagram і WhatsApp

Федеральна торгова комісія США (FTC) разом із владою 48 штатів подала позов проти Facebook. Регулятор просить суд змусити Facebook продати Instagram і WhatsApp за порушення антимонопольного законодавства.

Крім того, позивачі вимагають заборонити компанії створювати антиконкурентні умови для розробників, йдеться в повідомленні регулятора.

Варто зазначити, що FTC сама схвалила придбання Instagram і WhatsApp компанією Facebook, однак регулятор має право переглянути своє рішення та звернутися до суду, щоб його скасувати.

Ба більше, про необхідність примусового розділення Facebook в американському Конгресі говорили ще влітку. Після розслідування, що тривало 16 місяців, було запропоновано розділити технологічних гігантів, якщо їх визнають монополістами.

Крім того, конгресмени дійшли висновку, що Facebook є монополістом у секторі онлайн-реклами та на ринку соцмереж. Особливі претензії спричинила купівля компанією соціальної мережі Instagram (за $1 млрд) 2012 року. FTC також не сподобалося придбання WhatsApp 2014 року за $19 млрд для нейтралізації конкуренції в майбутньому.

Контекст. Міністерство юстиції США торік розпочало антимонопольне розслідування щодо Facebook.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉