Facebook Pixel

Нові олігархи, Зеленський та санкції: головне з інтерв'ю секретаря РНБО Данілова за хвилину

Інтерв'ю за хвилину: секретар РНБО Олексій Данилов для Forbes 6 липня 2021. Фото: УНІАН

Інтерв'ю за хвилину: секретар РНБО Олексій Данилов для Forbes 6 липня 2021. Фото: УНІАН

Рада з національної безпеки (РНБО) має право впроваджувати санкції проти громадян України, які загрожують нацбезпеці. Саме тому РНБО змогла ввести санкції проти депутата ОПЗЖ Тараса Козака та закрити його канал. Зокрема, санкції торкнулися й олігархів Дмитра Фірташа та Павла Фукса.

Також, якщо Рада ухвалить у другому читанні президентський закон про деолігархізацію, РНБО вирішуватиме, кого з бізнесменів вважати олігархами та на кого накладати санкції. The Page зібрало найцікавіші цитати з інтерв'ю секретаря РНБО Олексія Данілова виданню Forbes.

Робота РНБО

Санкції не дають можливості посадити людину або забрати її власність, пояснив Данілов. Однак РНБО може заарештувати активи, і такі дії відповідають Конституції. Також секретар зазначив, що президент Володимир Зеленський не використовує РНБО для власних цілей.

Telegram Logo

«Усі питання, які ми розглядаємо, носять державний характер. Ми спостерігали, як можна зловживати владою, коли за допомогою «ручного» РНБО наприкінці 2018 року Порошенко хотів увести загальнонаціональний військовий стан. Верховна Рада не пропустила те рішення. Мабуть, тоді РНБО намагався відстрочити президентські вибори, на яких Порошенко програв».

Олексій Данілов

Олексій Данілов

Секретар РНБО

Санкції проти олігархів

Данілов зауважив, що Петро Порошенко може потрапити до санкційного списку, якщо скоював дії не на користь держави, однак спеціально ніхто не буде вводити проти нього санкції.

Наприклад, олігарх Віктор Медведчук опинився під санкціями через трубопровід «Самара – Західний напрям» для постачання дизпалива, який виявився корупційною оборудкою. Крім того, Медведчук сприяв припливу російських грошей в українську політику та отримав бізнесові преференції.

Далі Данилов розповів про санкції проти Фірташа та Фукса.

«Фірташ і Фукс не можуть продавати свої активи, користуватися рахунками в Україні. Однак ми не можемо закрити українське підприємство тільки тому, що воно належить Фірташу».

Олексій Данілов

Олексій Данілов

Секретар РНБО

Також секретар РНБО пояснив, чи будуть закривати канал «Інтер», який належить Дмитру Фірташу.

Quote«Крім «Інтера» працює багато каналів, які не всім подобаються, але жодної вибірковості тут немає. Головне, щоб були докази. Розберемося зі структурою власності «Інтера», тоді подивимося», — зауважив Данілов.

Список олігархів

Данілов відмовився називати бізнесменів, які можуть потрапити до списку олігархів РНБО. Однак він зазначив, що в Україні окрім олігархів, які з'явилися в 1998 році, є й ті, хто набув свої статки після 2014 року, але вони поки що невідомі широкому загалу. Вони також можуть потрапити до списку олігархів.

«Після 2014 року в нас зʼявилися нові олігархи. Коли сім’я Януковича втекла, пограбувавши країну, вона забрала величезні статки, але всі її банки, «заводи й пароходи» залишилися в Україні. У кого вони опинилися? Коли відбувся сумнозвісний «банкопад» і вивели понад 100 банків, куди поділися кошти, застави по кредитах? «ProZorro.Продажі» — не інструмент абсолютної прозорості, його можна обійти».

Олексій Данілов

Олексій Данілов

Секретар РНБО

Зеленський та боротьба з олігархами

Навіть якщо план деолігархізації не спрацює, в Зеленського є низка запасних рішень цієї ситуації, запевнив Данілов. Однак все одно доведеться ухвалювати відповідні закони про лобізм та антитрастове законодавство, в яких буде прописано, під дію яких законів підпадатимуть олігархи.

Крім того, секретар РНБО пояснив, чи шукає популярності президент, коли займається цим питанням.

«Це не про політичні бали. Це запитання до Верховної Ради, чому вона не займалася цими законами раніше. Люди зі статками роками писали під себе закони та впливали на державу. Ми не можемо допустити, щоб ця ситуація продовжувалася».

Олексій Данілов

Олексій Данілов

Секретар РНБО

Проте Данілов зазначив, що, можливо, після ухвалення закону не залишиться жодного олігарха, якого б можна було внести до списку.

«Можливо, після ухвалення закону про деолігархізацію ми не внесемо до реєстру олігархів жодного прізвища, бо вони самі відмовляться від активів та повернуть частину їх державі. Люди вже почали добровільно відмовлятися від свердловин».

Олексій Данілов

Олексій Данілов

Секретар РНБО

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини