Імпічмент Трампа. Демократи представили офіційні звинувачення проти президента США

Дональд Трамп. Фото: сайт Білого дому

Демократи з палати представників конгресу США оголосили про два офіційні звинувачення президенту країни Дональду Трампу, які пов'язані з процесом його імпічменту, пише газета The Wall Street Journal.

Зокрема, в першому звинуваченні йдеться про те, що Трамп тиснув на Україну для того, щоб вона почала розслідування проти Джо Байдена, який в свою чергу є можливим суперником нинішнього президента на наступних виборах глави США. Тим самим Трамп перевищив свої посадові повноваження. Демократ Джеррі Надлер звинуватив президента у зловживанні владою, передає агентство «Інтерфакс-Україна».

У другому звинуваченні йдеться про те, що Трамп намагався перешкоджати процесу свого імпічменту, а саме заборонив своїм помічникам давати свідчення у цій справі.

«Президент ставить себе вище народу США і вище конгресу, який може оголосити йому імпічмент. Цей глава держави ставить себе вище закону», — прокоментував звинувачення Надлер.

Юридичний комітет палати представників проголосує про затвердження звинувачень цього тижня. Після цього з приводу імпічменту Трампа повинна проголосувати палата представників. WSJ пише, що демократи можуть винести імпічмент чинному президентові США без допомоги республіканців, адже перші контролюють в палаті 235 з 435 місць.

Після цього справу направлять в сенат, який в свою чергу почне судовий процес і винесе рішення. Для того, щоб оголосити Трампу імпічмент, потрібно мінімум 67 (дві третини) голосів в сенаті, але більшість там, а саме 53 місця, займають республіканці.

У вересні цього року Палата представників Конгресу США почала процедуру імпічменту Дональда Трампа через його розмови з президентом України Володимиром Зеленським. Глава США тоді просив Зеленського провести розслідування проти Джо Байдена, свого конкурента на виборах 2020 року в США, і його сина Хантера Байдена.

Читати на The Page

20 РОКІВ ProAgro Events: історія успіху, що змінює агробізнес

інформаційна підтримка