Facebook Pixel

На крок ближче. Палата представників почала процедуру імпічменту Трампа

Палата представників Конгресу США сьогодні, 31 жовтня, прийняла резолюцію про офіційний початок процедури імпічменту президента країни Дональда Трампа, пише Reuters.

«За» проголосували 231 демократ (вони становлять більшість у палаті Конгресу) і один незалежний член Конгресу. Проти були 196 республіканців.

Що постановляє резолюція?

Проєкт документа, що погоджений і схвалений представниками Демократичної партії в Конгресі вчора, 30 жовтня, постановляє, що юридичний комітет, комітети з розвідки, фінансових послуг, іноземних справ, комітети з контролю та урядових реформ, а також бюджетний повинні продовжити розслідування щодо імпічменту Трампа.

Скріншот резолюції

Скріншот резолюції

Що це змінить?

  • Комітет у справах розвідки Конгресу тепер зможе проводити публічні слухання з питань, пов'язаних із звинуваченнями проти Трампа, і публікувати всі їхні розшифровки у відкритому доступі. До прийняття резолюції вони були секретними. Голова комітету та його заступники зможуть ставити питання свідкам, викликаним для дачі показань.
  • Юридичний комітет Конгресу зможе висувати звинувачення щодо Трампа та обґрунтовувати їх.
  • Захисники президента США в комітеті з розвідцки зможуть викликати власних свідків і запитувати документи повісткою. Для цього їм потрібна згода голови або більшості членів комітету.
  • Таке право отримає й сам Трамп, а також його представники, які зможуть брати участь на засіданнях комітету.

Як відреагував Білий дім?

Трамп на своїй сторінці у Twitter написав, що вважає це «найбільшим полюванням на відьом за всю американську історію».

Втім, він і раніше неодноразово критикував процедуру імпічменту і заявляв, що до жодного американського президента не ставилися «так погано», як до нього.

У пресслужбі Білого дому на голосування відреагували практично відразу. Там заявили, що президент США «не робив нічого поганого, і демократи це знають». У пресслужбі також повідомили, що «одержимість» Ненсі Пелосі (вона ініціювала процедуру імпічменту) і демократів «фіктивним імпічментом» зашкодить не Трампу, а американцям.

А ось менеджер президента США з підготовки до виборів 2020 року Бред Паскаль був більш багатослівним, пише BBC.

Quote«Кожному американцеві зрозуміло, що це спроба усунути від влади законно обраного президента з політичних мотивів», — заявив він.

Паскаль також додав, що голосування показує, що увесь імпічмент від початку був аферою, і Пелосі не може зробити його легітимним.

«Кожен може прочитати розшифровку і переконатися в тому, що в розмові з Україною не було обміну послугами, і немає підстав скасовувати результати виборів 2016 року», — зазначив він.

Контекст

  • У вересні цього року Палата представників Конгресу США почала процедуру імпічменту Дональда Трампа через його розмови з президентом України Володимиром Зеленським. Глава США тоді просив Зеленського провести розслідування проти Джо Байдена, свого конкурента на виборах 2020 року в США, і його сина Хантера Байдена.
  • Після цього Білий дім опублікував розшифровку телефонної розмови Трампа з Зеленським, з якої випливає, що він справді просив «вивчити» справу Байдена.
  • Президент США зі свого боку наполягає, що не зробив нічого протизаконного і виконував свій обов'язок щодо боротьби з корупцією.
  • Наразі свідчення в Конгресі у цій справі дали колишній спецпосланець США по Україні Курт Волкер, експосол США в Україні Марі Йованович, колишній радник президента з питань Росії та України Фіона Хілл, посол США в ЄС Гордон Сондленд.
Подякувати 🎉