Турецький інвестор погрожує Україні міжнародним арбітражем за відсутність виплат за «зеленим» тарифом

Турецька компанія Guris збирається подати позов до міжнародного арбітражу за недотримання Україною своїх зобов'язань. Такі дії уряду можуть призвести до банкротства Guris, яка інвестувала кошти в «зелену» генерацію.

Припинення інвестицій в Україну та банкрутство компанії через невиплати з боку держави можуть серйозно зіпсувати репутацію країни. Про це в ефірі каналу «Україна 24» повідомив представник компанії в Україні Лоїк Лерміньо.

Згідно з Меморандумом про взаєморозуміння держави з інвесторами, Україна мала погасити заборгованість перед «зеленими» інвесторами та виплатити їм кошти за умови, що компанії погодяться на зниження «зеленого» тарифу.

Telegram Logo

За словами Лерміньо, Мінфін не зацікавлений у розгляді питання щодо випуску ОВДП для погашення боргів перед «зеленими» інвесторами. Саме тому компанії доведеться звернутися до міжнародного арбітражу.

Контекст. Інвестори в «зелену» енергетику почали розморожувати раніше підготовлені позови до України через невиконання урядом зобов'язань з оплати виробленої електроенергії.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Наприкінці липня президент підписав закон 810-IX про вдосконалення умов підтримки виробництва електроенергії з альтернативних джерел, який покликаний знизити й реструктуризувати «зелений» тариф. В його основу покладено меморандум уряду з інвесторами в поновлювану енергетику: інвестори погодилися на зниження «зеленого» тарифу, а їм було обіцяно виплати за вироблену електроенергію в гарантованих обсягах.

Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), 1 серпня переглянула «зелені» тарифи для СЕС, ВЕС і надбавки за використання вітчизняного обладнання.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини