Глава Мінекоенерго розповів, коли Україна та Росія перейдуть до узгодження контракту щодо транзиту газу

Фото: kmu.gov.ua

Фото: kmu.gov.ua

Україна та Росія найближчим часом перейдуть до узгодження умов нового контракту на транзит російського газу до Європи через українську газотранспортну систему (ГТС). Про це повідомив міністр енергетики та захисту довкілля України Олексій Оржель, передає «Інтерфакс-Україна».

Наразі обидві сторони узгоджують «технічні моменти» договорів. Згодом перейдуть до обговорення положень нового контракту на транзит газу, а також умов постачання газу до України з Росії в якості компенсації, яку має виплатити «Газпром» «Нафтогазу» за рішенням Стокгольмського арбітражу, зазначив міністр.

Quote«Прямі поставки газу в Україну з Росії будуть залежати від компенсації Росією по арбітражах», — додав міністр.

Окрім цього, він зазначив, що очікує проведення тристоронніх переговорів 5 грудня.

Telegram Logo

Переговори про транзит газу у двосторонньому форматі, без участі Єврокомісії, пройшли 28 листопада в Австрії. Тоді участь у них взяло керівництво міністерств енергетики країн, «Нафтогазу», «Газпрому» та Оператора ГТС.

Контекст

  • На початку наступного року між «Нафтогазом» і «Газпромом» закінчується 10-річний транзитний контракт. Росія зараз активно просуває газопроводи «Північний потік — 2» і «Турецький потік», які мінімізують поставки в Європу через Україну. Транзит російського газу через Україну приносить країні близько $3 млрд щорічно.
  • Наприкінці липня агентство Reuters повідомило, що Москва хоче укласти з Києвом короткостроковий контракт (на рік) на транзит газу в Європу. Розрахунок «Газпрому» простий – виграти час для завершення будівництва трубопроводів в обхід України.
  • На початку жовтня прем'єр-міністр України Олексій Гончарук говорив, що продовження газового транзитного контракту між Україною та Росією на старих умовах терміном на рік є неприйнятним, оскільки країна розраховує на довгострокову угоду з «Газпромом».
  • У Брюсселі 28 жовтня відбулися тристоронні переговори щодо транзиту газу через Україну. Заступник голови Європейської комісії Марош Шефчович заявив, що розчарований результатами переговорів. За його словами, вони не були продуктивними, оскільки російська сторона не встигла ознайомитися з необхідними документами. «Нафтогаз» на цій зустрічі зазначив, що новий транзитний контракт повинен укладатися з новим оператором української газотранспортної системи. А російська сторона знову заявила, що для підписання нового договору необхідно переглянути рішення Стокгольмського арбітражу.
  • Згідно з рішенням арбітражу в 2018 році (з урахуванням взаємозаліку), «Газпром» повинен заплатити «Нафтогазу» близько $2,6 млрд. Проте пізніше Росія подала апеляцію на це рішення. Україна все ще намагається стягнути зазначену суму. Президент Росії Володимир Путін пропонував «обнулити» судові претензії в Стокгольмському арбітражі.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

Україна відновила історичний рекорд щодо експорту зернових — Мінекономіки

За даними Держмитслужби 2019/2020 маркетинговий рік завершився новим історичним рекордом — на зовнішні ринки поставлено 57,2 млн тонн зернових, зернобобових та борошна.

«Социс» показав рейтинг Зеленського та партій

Якби вибори в Україні відбулися найближчим часом, то за президента Володимира Зеленського проголосували б 36,6% з тих, хто пішов би на вибори. За лідера партії «Європейська солідарність» Петра Порошенка — майже 21%.

Золотовалютні резерви перевищили $28 млрд. Як виглядають основні канали фінансових потоків в Україну

Золотовалютні резерви (ЗВР) України за підсумками червня зросли більш ніж на $3 млрд — тепер їх розмір склав $28,5 млрд, що останній раз було восени 2012 року.