Продовження газового транзитного контракту між Україною і Росією на старих умовах терміном на рік є неприйнятним, так як країна розраховує на довгострокову угоду з «Газпромом». Про це заявив прем'єр-міністр Олексій Гончарук.
«Україні важливо отримати новий довгостроковий договір. Тому що Україна і наша ГТС починає працювати за європейськими правилами [...] Ми також ставимо за мету отримати довгостроковий контракт, тому що продовження на рік за старими правилами нам просто не підходить», — цитує прем'єра агентство «Інтерфакс-Україна».
Він додав, що консультації з цього питання з російською стороною можуть тривати найближчі кілька місяців. «Ми, звичайно, розраховуємо, що їх вдасться успішно завершити в цьому році, але як вийде – подивимося», — підкреслив Гончарук.
Контекст
- На початку наступного року між «Нафтогазом» і «Газпромом» закінчується 10-річний транзитний контракт. Росія зараз активно просуває газопроводи «Північний потік — 2» і «Турецький потік», які мінімізують поставки в Європу через Україну. Транзит російського газу через Україну приносить країні близько $3 млрд щорічно.
- В кінці липня агентство Reuters повідомило, що Москва хоче укласти з Києвом короткостроковий контракт (на рік) на транзит газу в Європу. Розрахунок «Газпрому» простий: виграти час для завершення будівництва трубопроводів в обхід України.
- 19 вересня на тристоронніх газових переговорах «Газпром» вперше погодився підписати новий контракт на транзит газу через Україну за європейськими правилами. З цією заявою пізніше погодився і президент РФ Володимир Путін.
- Минулого року Росія скоротила транзит газу через Україну до 86,5 млрд кубометрів (-7,1% до 2017-го): у Європу – 83,8 млрд кубометрів, Молдову – 2,9 млрд кубометрів.

Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також