Герус вимагає від СБУ і АМКУ втрутитися в ціноутворення на ринку електроенергії

Андрій Герус направив до СБУ та АМКУ депутатський запит. Фото: Facebook

Андрій Герус направив до СБУ та АМКУ депутатський запит. Фото: Facebook

Голова парламентського комітету з енергетики і ЖКГ Андрій Герус направив до СБУ та АМКУ депутатський запит, в якому вимагає вжити заходів, які зупинять зниження цін на електроенергію для промислових підприємств.

Останні дні на ринку електроенергії відбуваються масштабні маніпуляції, пише він. З заявок на купівлю на ринку «на добу наперед» зникло понад 20 000 МВт*год або близько 30% ринку, і це обвалило ціну. Вона впала на 35% порівняно з минулим тижнем.

Герус вважає, що судячи з масштабності того,що відбувається, такі дії можуть бути вчинені тільки найбільшим учасником ринку, який контролює великі енергопостачальні компанії, які купують електроенергію, і генеруючі компанії, які продають.

Telegram Logo

Такий масштабний обвал ціни на ринку, з одного боку, є явною маніпуляцією і зловживанням, щоб неринковим способом створити фінансові проблеми іншим учасникам ринку (конкурентам). А з іншого боку, "вже найближчим часом це, ймовірно, буде використано для нових медіа-атак, мовляв влада довела галузь до "глибокої енергетичної кризи", – припускає народний депутат.

Додатково. Міністерство енергетики та захисту навколишнього середовища заклало в умови меморандуму з інвесторами в ВДЕ зниження «зеленого» тарифу для СЕС на 15%, для ВЕС — на 7,5% з верхнім обмеженням «зеленого» тарифу не більше 22 євроцента за 1 кВт*год.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Після зміни керівництва «Центренерго» Фонд держмайна зможе провести повний і всебічний аудит і призначити радника з питань приватизації. Все це триватиме до 7-8 місяців. Фонд планує прийняти рішення щодо зміни керівництва компанії на цьому тижні.

Середньозважена ціна купівлі-продажу електричної енергії на ринку «на добу наперед» за 20 днів травня склала 1349 грн за 1 МВт*год без ПДВ, що на 7,7% вище, ніж за 20 днів квітня або на 6,6% вище, ніж за квітень в цілому.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини