Голова Фонду держмайна розповів, що буде з «Центренерго» після зміни керівництва

Дмитро Сенниченко. Фото: УНІАН

Дмитро Сенниченко. Фото: УНІАН

Після зміни керівництва «Центренерго» Фонд держмайна (ФДМУ) зможе провести повний і всебічний аудит та призначити радника з приватизації. Усе це триватиме до 7-8 місяців. Фонд планує ухвалити рішення щодо зміни керівництва компанії цього тижня. Про це у коментарі The Page розповів голова ФДМУ Дмитро Сенниченко.

Сам процес приватизації займе декілька місяців, ще біля двох місяців (60 днів) триватиме призначення радника, аудит — 4-5 місяців.

Крім того, нинішнє керівництво «Центренерго» не подало річну фінзвітність за 2019 рік, хоча вони повинні були це зробити ще до 20 березня. Через це держава не знає, що відбувається у компанії.

Telegram Logo

Згідно з даними, які відомі, збитки компанії за 9 місяців минулого року складають 1,5 млрд років, за результатами 2019 року вони скоріш за все перевищать 2 млрд грн. Прибуток підприємства за 9 місяців 2018 року скоротився у 4,2 раза — до 489 млн грн.

Quote«Ми не можемо слідувати чуткам, але з того, що відомо, збитки «Центренерго» за 2019 рік перевищать 2 млрд грн», — зауважив голова ФДМУ.

Сенниченко підкреслив, що потрібно зрозуміти у якому стані компанія та що відбувається з закупівлями. А після цього потрібно відправити «Центренерго» на приватизацію.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Контекст. Нещодавно Окружний адмінсуд Києва заборонив Фонду держмайна змінювати членів дирекції «Центренерго», а саме виконувача обов’язків директора Володимира Потапенка.

У листопаді минулого року експрем'єр-міністр Олексій Гончарук заявив, що приватизація «Центренерго» для уряду є пріоритетною і що уряд робитиме все можливе для того, аби туди зайшов сильний іноземний гравець.

21 січня ФДМ розпочав конкурсний відбір інвестиційних радників, які повинні підготувати «Центренерго» до приватизації.

Наприкінці січня суд заборонив ФДМ здійснювати приватизацію «Центренерго» доти, доки підприємство не завершить судові розгляди з компанією «Укрдонінвест» Віталія Кропачева, яку ФДМ не допустив до попереднього конкурсу на купівлю.

Госпсуд Києва 6 лютого задовольнив клопотання ФДМ і розблокував приватизацію «Центренерго». Прокуратура міста Києва розпочала кримінальне провадження проти судді за фактом свідомо неправосудного рішення, яке заблокувало приватизацію «Центренерго».

ФДМ допускає можливість приватизації «Центренерго» і шахти «Краснолиманська» одним пакетом. Про це наприкінці січня заявив глава Фонду Дмитро Сенниченко.


Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини