Facebook Pixel

«Газпромом» не виконав рішення арбітражу, за яким поляки очікують отримати $1,5 млрд

Польська державна нафтогазова компанія PGNiG повідомила, що «Газпром» виставив їй рахунки за газ, поставлений у березні та на початку квітня, без урахування рішення Стокгольмського арбітражу, в якому PGNiG виграла спір про перегляд цін на поставки.

Поляки вважають, що така позиція «Газпрому» позбавлена будь-якої правової основи, так як рішення Стокгольмського арбітражу остаточне і обов'язкове. Дії «Газпрому» PGNiG називає «умисним невиконанням рішення арбітражного трибуналу», яке «може свідчити про тривале зловживання домінуючим положенням на європейському газовому ринку», і загрожує скаргою в Єврокомісію.

У PGNiG підкреслили, що сплатили за газ у відповідності з новими ціновими умовами контракту, тому не мають ніяких заборгованостей перед «Газпромом».

Telegram Logo

Контекст. Контракт на щорічну поставку до 2022 року в Польщу до 10,2 млрд куб. м російського трубопровідного газу був укладений у 1996 році. У 2014 році сторони розійшлися в оцінці справедливості цінової формули в контракті, але в досудовому порядку врегулювати розбіжності не змогли, після чого PGNiG ініціювала арбітражний розгляд.

30 березня цього року Стокгольмський арбітраж виніс остаточне рішення за позовом PGNiG. Воно передбачає ретроактивну зміну формули ціни в контракті починаючи з листопада 2014 року. За оцінкою PGNiG, це дозволить їй отримати від «Газпрому» близько $1,5 млрд компенсації за переплату протягом останніх п'яти з половиною років. Разом з отриманням остаточного рішення оновлена формула ціни «автоматично стала частиною контракту», підкреслює PGNiG.

Також PGNiG планує почати розробку вуглеводнів у Львівській області у третьому кварталі цього року. Початковим етапом розробки стане буріння розвідувальної свердловини, глибина якої близько 2,5 тис. метрів, а також проектування місцерозташування інших свердловин.

Коментарі

Всі новини