Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Польська PGNiG заявила, що виграла у «Газпрому» в арбітражі $1,5 млрд

Газова компанія PGNiG заявила, що виграла у «Газпрому» арбітраж на $1,5 млрд. Суд ухвалив рішення про перегляд цінової формулу на постачання газу газопроводом «Ямал – Європа» ретроактивно з листопада 2014 року. Згідно з оцінкою PGNiG, тепер компанія отримає компенсацію переплати від «Газпрому» з листопада 2014 по лютий 2020 року у розмірі $1,5 млрд.

PGNiG ініціювала розгляд проти «Газпрому» та «Газпром експорту» у 2015 році з вимогою перегляду ціни на природний газ, що поставляється в Польщу за контрактом 1996 року. Він передбачав поставку близько 10 млрд куб. м газу на рік, мінімальна річна контрактна кількість – 8,7 млрд куб. м на рік. Договір діє до 2022 року.

29 червня 2018 року трибунал ухвалив проміжне рішення у справі. Польська компанія заявила, що арбітри визнали право польського імпортера PGNiG вимагати зниження ціни в контракті на постачання російського газу газопроводом «Ямал – Європа». Але в «Газпром експорті» відзначили, що трибунал не погодився із запропонованими польською компанією способом зміни ціни та цінової формулою.

Крім того, трибунал не погодився і з доводами PGNiG про те, що єдиний релевантний фактор для ціноутворення в довгострокових контрактах на поставку газу – це ціни на хабах. «Газпром експорт» не погодився з висновками арбітражного трибуналу про наявність у трибуналу повноважень змінити формулу ціни на власний розсуд, і 1 жовтня 2018 року звернувся до шведського національного суду з вимогою про скасування першого арбітражного рішення від 29 червня 2018 року.

Контекст. Новий контракт на транзит газу на п'ять років 30 грудня 2019 року підписали виконавчий директор «Нафтогазу» Юрій Вітренко та глава «Газпрому» Олексій Міллер. Старий контракт закінчився 1 січня 2020 року.

«Оператор ГТС України» та «Газпром» відмовилися від вимірювання природного газу в кубічних метрах на користь енергетичних одиниць, що відповідає європейським вимогам.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини