Facebook Pixel

G7 не розморозить російські активи, поки рф не заплатить Україні за збитки

На зустрічі 17 квітня 2024-го країни G7 так остаточно і не вирішили, як використати заморожені активи рф на користь України. Водночас заявили, що Захід не розморозить ці активи, поки росія не заплатить за збитки від війни. Про це пише Reuters.

Що G7 вирішили робити із замороженими активами рф на зустрічі 17 квітня 2024

Міністри G7 заявили, що зараз ризики у світовій економіці «більш збалансовані», зокрема, через зниження інфляції.

Водночас G7 вважають, що війна в Україні та конфлікт на Близькому Сході можуть значно вплинути на торгівлю, поставки і ціни на товари.

Фінансові чиновники G7 заявили, що вони твердо налаштовані допомогти Україні у війні проти росії, зокрема, використовуючи надприбутки від заморожених російських активів.

Quote«Ми підтверджуємо нашу рішучість гарантувати, що росія заплатить за шкоду, яку вона завдала Україні. До цього суверенні активи росії в наших юрисдикціях залишатимуться знерухомленими відповідно до наших правових систем», – заявили представники G7.

Країни G7 поки не назвали конкретний план передачі активів рф на користь України. Водночас вони зазначили, що «працюватимуть над усіма можливими шляхами», щоб представити можливі варіанти у червні 2024-го на саміті в Італії.

Quote«Міністри фінансів G7 проводять технічну роботу, щоб знайти варіанти, які матимуть міцну правову основу для прямого арешту активів рф. Ми обговорюємо низку різних варіантів. Один із них – конфіскація, а інший – надання застави або навіть використання надприбутків або відсотків від цих активів для фінансування позики», – сказав заступник міністра фінансів США Воллі Адейемо.

Оскільки основна частина активів зберігається в Європі, важливо, щоб США тісно співпрацювали з європейськими союзниками в цьому питанні, додав Адейемо.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉