Facebook Pixel

Юристи визнали законною конфіскацію російських активів – Bloomberg

Десять експертів у галузі юриспруденції у своєму висновку для країн G7 дійшли висновку, що конфіскація заморожених активів Росії відповідає міжнародному праву, повідомило Bloomberg. На думку юристів, конфіскація є законною, оскільки Росія порушила фундаментальні засади міжнародного права.

«Ми дійшли висновку, що, згідно з міжнародним правом, для держав, які заморозили російські державні активи, було б законним прийняти додаткові контрзаходи проти Росії, враховуючи порушення нею найбільш фундаментальних норм міжнародного права, що нею триває, у формі передачі російських державних активів як компенсація за збитки, які виникли безпосередньо внаслідок протиправних дій Росії», – йдеться у висновку юристів з Бельгії, Франції, Німеччини, Японії, Нідерландів, Великої Британії та США.

Експерти рекомендували державам, де було заморожено російські активи, передати їх міжнародному механізму під їхньою юрисдикцією. Він має депонувати гроші, а потім передати їх Україні.

Контекст. Нині відсутній юридичний механізм конфіскації заморожених активів РФ. Юристи на Заході побоюються, що конкретні випадки конфіскації можуть бути визнані в судах незаконними. У ЄС також побоюються, що прецедент конфіскації іноземних активів підірве довіру до фінансової системи Європи та євро як резервної валюти. Тому фахівці намагаються створити механізм конфіскації, який дозволить знизити ймовірність подібних загроз.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉