Facebook Pixel

Euroclear заробив €4,4 млрд на заморожених російських активах у 2023 році

Euroclear заробив €4,4 млрд на відсотках від заморожених російських активів у 2023 році. Країни ЄС можуть передати частину цих коштів Україні.

Про це пише Euroclear.

Euroclear зазначив, що податки з цього прибутку принесуть Бельгії надходження у розмірі €1 млрд у 2023 році. Управління замороженими російськими активами також зажадало від депозитарію додаткових витрат на €62 млн, а негативний ефект для бізнесу від західних санкцій і російських заходів у відповідь склав €24 млн, йдеться у звіті.

Коментуючи плани Євросоюзу передати прибуток від заморожених активів Україні, у компанії заявили, що орієнтовані «на мінімізацію потенційних юридичних та операційних ризиків, які можуть виникнути для неї та її клієнтів у результаті реалізації будь-яких пропозицій Єврокомісії».

Euroclear – найбільший на європейському ринку депозитарій. Компанія зареєстрована у Бельгії, але її мажоритарними акціонерами є американські фінансові інституції. Європейський депозитарій зберігає активи Банку росії на суму близько €191 млрд євро. Це більшість суверенних російських активів, які були заморожені через західні санкції.

Влада Євросоюзу обговорює можливість використання заморожених активів Банку росії для допомоги Україні з осені 2022 року. Спеціальна робоча група дійшла висновку, що конфіскація самих активів є юридично неможливою, після чого в ЄС почали шукати легальні шляхи використання прибутку від цих активів.

Наприкінці січня газета Financial Times повідомила, що країни ЄС погодили план Єврокомісії щодо передачі прибутку від заморожених російських активів до спеціального фонду, з якого ці гроші можна буде використати для відновлення України. Поки не повідомлялося, чи ці кошти будуть звільнені від податків, про які заявив Euroclear.

Подякувати 🎉