Facebook Pixel

Як загострення на Близькому Сході може вплинути на ринок нафти

Напад Ірану на Ізраїль 14 квітня

Напад Ірану на Ізраїль 14 квітня

Нафтові ф'ючерси практично не постраждали від нападу Ірану на Ізраїль 14 квітня, а трейдери пояснюють мляву поведінку цін очікуваннями, що конфлікт залишатиметься під контролем. Поки Ізраїль обмірковує свою відповідь на напад, Bloomberg дізналося, що експерти ринку говорять про перспективи.

«Премія за ризик»

«За нашими оцінками, ціни на нафту вже відображають премію за ризик у розмірі від 5 до 10 доларів за барель, пов'язану з ризиком зниження пропозиції», – заявили аналітики Goldman Group Sachs 13 квітня, ще до атак Ірану. «Потенційна відповідь Ізраїлю на напад Ірану дуже невизначена і, ймовірно, визначить ступінь загрози регіональним постачанням нафти».

За словами аналітиків, видобуток іранської нафти зріс на 20% за останні два роки, до 3,4 мільйона барелів на день, або близько 3,3% світових постачань. Таким чином, «якби ринок оцінив вищу ймовірність скорочення постачання Ірану, то це могло б сприяти вищій премії за геополітичний ризик», – сказали вони.

«Вже в ціні»

«Ринок вже врахував ту чи іншу форму атаки, обмежені збитки та відсутність – заявили в ING Groep. – Те, як Ізраїль відреагує, тепер є ключовою невизначеністю».

Що стосується нафти, «перший ризик полягає в тому, що нафтові санкції суворо дотримуватимуться проти Ірану, який може втратити від 500 000 до 1 мільйона барелів нафти на день», – сказали вони. Інші можливі результати включають напад Ізраїлю на іранську енергетичну інфраструктуру або блокування Іраном Ормузької протоки.

«У тінь»

На думку аналітиків RBC Capital Markets, реакція Ізраїлю на напад Ірану визначить, чи спричинить ситуація до ширшої війни, чи знизяться ризики ескалації. Серйозні дії у відповідь Ізраїлю можуть спровокувати цикл дестабілізації.

«У такому сценарії ми вважаємо, що ризик для нафти не є незначним, враховуючи захоплення Іраном судна в Ормузькій протоці, яке передувало ракетним атакам та атакам безпілотників», – кажуть аналітики.

«Ескалація малоймовірна»

«Той факт, що атака була так добре висвітлена, передбачає, що будь-яка подальша ескалація малоймовірна», – вважають в ANZ Banking Group. – Премію за геополітичний ризик також підвищено, тому вона не гарантує будь-якого подальшого прибутку, поки відповідь Ізраїлю на цей напад не стане зрозумілою. Ринку необхідно побачити додаткові докази того, що пропозиція наражається на більший ризик, перш ніж підвищувати ціни».

«Зітхання полегшення»

«Ринок нафти може зітхнути з полегшенням принаймні на даний момент, – зазначили в Again Capital. – Минулого тижня було багато чуток про геополітичну напруженість, але не відбулося реального загострення напруженості».

«Суворіші санкції»

«Ситуація нестабільна, і якщо Ізраїль подасть сигнал, що не буде вживати заходів у відповідь, напруженість на ринку ослабне», – вважають дослідники A/S Global Risk Management. Найгіршим сценарієм є закриття Ормузької протоки, хоча такий результат видається малоймовірним. Натомість ймовірні суворіші санкції щодо Ірану.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉