Facebook Pixel

Підсумки енергетичного тижня, що минає

Підсумки енергетичного тижня 8–13 квітня

Підсумки енергетичного тижня 8–13 квітня

Протягом 12 квітня через мережеві обмеження на лініях оператора системи передачі застосовувалися графіки відключень у Харківській області. 13 квітня обмеження застосовуються у Харківській області та для промисловості у Кривому Розі, повідомило Міненерго.

Через сонячну погоду та відповідно активне вироблення електроенергії СЕС «Укренерго» обмежувало виробництво електроенергії з ВДЕ. Надлишки електроенергії протягом кількох годин передавалися до Польщі.

«Енергосистема України працює стабільно та збалансовано. На сьогоднішній день прогнозується комерційний імпорт та експорт електроенергії», – йдеться у повідомленні міністерства 13 квітня.

«Енергоатом» та американська компанія Westinghouse розпочали проєкт будівництва двох енергоблоків (ХАЕС-5 та ХАЕС-6) за технологією АР1000 на Хмельницькій АЕС. Церемонія старту проєкту відбулася 11 квітня на майданчику станції. Міністр енергетики Герман Галущенко зазначив, що американські реактори можна використовувати для балансування енергосистеми, тобто вони можуть відносно легко змінювати потужність, що видається. Нинішні реактори «не люблять» працювати у такому режимі.

«Зараз російські агресори знищують балансуючі потужності України, і якби ми вже мали такий атомний енергоблок, ми могли б ним маневрувати і відповідно виконувати важливі функції для енергосистеми», – сказав міністр.

Строк будівництва одного блоку становить 4-5 років, а його вартість – близько $5 млрд. Зараз реактор АР1000 розрахований на роботу протягом 60 років, але ймовірно з часом цей термін буде продовжено.

Стан енергетики на 12 квітня у цифрах

Обсяг запасів вугілля становить близько 1,4 млн тонн. За 11 днів квітня обсяг на складах українських ТЕС та ТЕЦ зріс майже на 180 тис. тонн. «Це показник того, що дуже обмежена кількість працездатних блоків ТЕС, на яких його можна спалювати», – зазначила екскерівник Міненерго Ольга Буславець.

В енергосистемі України працюють 7 енергоблоків АЕС, з них два перебувають у плановому ремонті.

Виробництво електроенергії на ГЕС та на ТЕС значно скоротилося.

Виробництво електроенергії СЕС та ВЕС знаходиться на сезонному рівні.

Борг «Укренерго» перед Гарантованим покупцем становить 22,9 млрд грн.

Внаслідок руйнування інфраструктури та окупації територій споживання природного газу в Україні у 2022-2023 роках впало на 30% до 2021 року. Збільшення споживання газу ТЕС/ТЕЦ (Gas for Power) для підтримки енергетичного балансу після ракетних ударів по критичній частковій інфраструктурі компенсувало падіння попиту у 2022-2023 роках. Навесні 2024 року внаслідок масованих атак значну частину газової генерації також було зруйновано. У квітні 2024 року споживання газу нижче рівня минулого року на 14% і нижче за аналогічний період 2021 року на 51%.

Видобуток газу в Україні у квітні 2024 року вищий за аналогічний період 2023 року на 1%.

Загальний рівень запасів природного газу в українських ПСГ становить 7,7 млрд кубометрів, що вище за середній рівень у 2015-2018 роках на 4%, але нижче за показник минулого року на 11% (з урахуванням 0,66 млрд кубометрів газу нерезидентів).

У квітні закачування газу в ПСГ у середньому становить 14 млн куб м на добу.

За інформацією оператора ПСГ, попри чергову атаку 11 квітня та пошкодження наземної інфраструктури двох сховищ, ПСГ продовжують функціонувати.

Фонд енергетичної підтримки України отримав 5,4 млн євро від Данії. Цей грант доповнює внесок Данії до фонду у розмірі 11 млн євро за останні два роки. Новий грант дозволить Україні закуповувати терміново необхідне обладнання для енергетичного сектору, особливо у світлі недавніх атак на енергетичну інфраструктуру.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉