Президент «Енергоатому» Петро Котін та головний виконавчий директор компанії Westinghouse Electric Патрік Фрагман підписали угоду про закупівлю обладнання для енергоблоку №5 Хмельницької АЕС. Він будуватиметься за американською технологією АР1000.
Таких реакторів наразі немає не лише в Україні, а й у Європі. «Це одна з найпрогресивніших технологій в атомній енергетиці, яка дає можливість підтримувати системи безпеки атомних станцій навіть у разі блекаутів та відсутності дизель-генераторів або інших систем живлення», – зазначив міністр енергетики Герман Галущенко і додав, що атомна енергетика «була, є та буде ключовою генерацією в Україні».
Фактична потужність блоків АР1000 становить 1100 МВт, тоді як найпотужніші в Україні атомні блоки мають 1000 МВт.
Будівництво відповідних потужностей розпочнеться відразу після ухвалення Верховною Радою необхідного закону, сказав Котін.
«Зараз п'ять блоків АР1000 експлуатуються у світі, зокрема у США та Китаї, ще п'ять – майже готові до запуску. Польща та Болгарія зацікавлені у будівництві таких реакторів, як і низка інших країн», – зазначив президент Westinghouse.
Контекст. 22 листопада 2021 року «Енергоатом» та Westinghouse підписали дві угоди про співпрацю з метою реалізації пілотного проєкту з будівництва енергоблоків АР1000 на майданчику Хмельницької АЕС. 20 січня 2023 року Кабмін погодив пропозиції Міненерго щодо розробки ТЕО будівництва ядерної установки із застосуванням АР1000.
В Україні планується збудувати дев'ять енергоблоків за технологією АР1000. Перші два з них будуватимуться на майданчику Хмельницької АЕС.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Головна подія ресторанного бізнесу цієї весни – PRORESTO’25 в Одесі 28 квітня!