Facebook Pixel

Фрідман та Авен виграли суд проти ЄС, проте залишились під санкціями

Російський мільярдер Михайло Фрідман і його бізнес-партнер Петр Авен у середу, 10 квітня 2024 року, здобули рідкісну перемогу проти санкцій ЄС. Проте суд Євросоюзу скасував тільки санкції 2022 року – залишивши санкції з іншого пакету, 2023-го.

Про це пише Reuters.

Quote«Загальний суд вважає, що жодна з причин, викладених у перших актах, не є достатньо обґрунтованою, і тому включення пана Авена та пана Фрідмана до списків, про які йде мова, не було виправданим», — йдеться в заяві суду в Люксембурзі.

Санкції, які були успішно оскаржені в середу, насправді вже закінчилися, підкреслив речник суду. Водночас, за його словами, Фрідман та Авен все одно залишаються під санкціями ЄС. Каральні заходи проти них були продовжені спочатку у березні 2023 року, а потім у березні 2024-го.

І це формально два окремих рішення.

Російські мільярдери подали апеляцію на продовження санкцій на 2023 рік. Представник суду сказав, що їхні справи перебувають на початковій стадії і розглядатимуться «місяцями».

Тим не менш, Михайло Фрідман заявив, що він і Авен «задоволені» рішенням суду ЄС.

Хто з росіян намагається позбавитись санкцій ЄС

Санкції ЄС проти фізичних та юридичних осіб включають заборону на поїздки та заморожування активів. Євросоюз також запровадив фінансові, енергетичні та оборонні торговельні обмеження щодо росії.

У березні 2024 року Європейський суд скасував санкції проти російського колишнього гонщика Формули-1 Микити Мазепіна.

У березні ЄС також вирішив не продовжувати санкції проти співзасновника російського інтернет-гіганта «Яндекс» Аркадія Воложа, який після введення санкцій називав війну Росії в Україні «варварською».

Представник Європейського суду сказав, що до суду подано десятки апеляцій щодо санкцій. У лютому 2024-го Європейський суд звільнив двох, у тому числі одного російсько-узбецького металургійного та телекомунікаційного магната Алішера Усманова.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉