Facebook Pixel

Фонд гарантування вкладів судитиметься з власником «Чорноморця» за 8,4 млрд Імексбанку

Північний апеляційний господарський суд 1 березня 2023 року розгляне апеляцію на ухвалу Господарського суду м. Київ від 17 січня цього року. Йдеться про відшкодування 8,4 млрд грн АТ «ІМЕКСБАНК». Про це пише пресслужба Фонду гарантування вкладів.

Суд першої інстанції відхилив позов Фонду за формальними ознаками. Він мотивував своє рішення тим, що ФГВФО порушив правила об’єднання позовних вимог. За висновком суду, вони не є пов`язаними між собою, оскільки ґрунтуються на понад 200 управлінських рішеннях щодо укладення 50 окремими суб`єктами господарювання кредитних договорів і договорів забезпечення.

Фонд вважає, що Леонід Климов, власник одеського футбольного клубу «Чорноморець» і АТ «ІМЕКСБАНК», вивів ці кошти через фіктивне кредитування 36 пов’язаних із власником банку позичальників. Під заставу боргів Климов залишив стадіон «Чорноморець», штучно збільшивши його вартість. Тепер банк не може розрахуватися з кредиторами. Станом на 01.02.2023 сума незадоволених вимог кредиторів АТ «ІМЕКСБАНК» складає 8,4 млрд грн.

Нагадаємо, що 22 травня відбувся продаж стадіону «Чорноморець». Його продали із 17-ї спроби за 193 млн грн. Крім футбольної арени, готелю, фітнес-центру, паркінгу та іншої нерухомості, покупець отримає вимоги за 40 кредитними договорами, у яких арена виступала заставним майном. Вони залишилися від Імексбанку, збанкрутілого колишнього власника стадіону.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉