Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

РГК Фірташа розпочала підключення біогазових реакторів до газорозподільних мереж

Фото: facebook.com/RegionalGasCompany

Фото: facebook.com/RegionalGasCompany

«Регіональна газова компанія» (РГК) Дмитра Фірташа розпочала підготовку газорозподільних мереж у Вінницькій, Хмельницькій і Чернігівській областях до використання біометану та подальшої його реалізації споживачам.

Оператори ГРМ, що працюють під брендом РГК у трьох областях, отримали від Біоенергетичної асоціації України (БАУ) пропозиції та технічні параметри для підключення до газорозподільних мереж чотирьох біометанових заводів, повідомляє РГК у себе у Facebook.

«Доступ до системи газорозподілу дасть змогу біометановим виробництвам повною мірою реалізувати свій потенціал. Наше завдання — забезпечити ефективний контроль якості «зеленого» газу та механізм гарантованого газопостачання в разі теоретично можливих перебоїв постачання біометану. Нововведення жодним чином не позначаться на споживачах», — наголосив глава департаменту стратегічного розвитку РГК Станіслав Казда.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Загальна потужність біометанових заводів, для яких готують точки входу в розподільну систему, становить приблизно 50 млн кубометрів «зеленого» метану на рік.

У Вінницькій області оператор ГРМ планує підключити до мереж два біометанові проєкти сукупною потужністю приблизно 20 млн кубометрів газу на рік. У Хмельницькій і Чернігівській областях цей показник становить приблизно 30 млн кубометрів для двох виробників біометану.

Підписуйтесь на нас в Google News!

За даними БАУ, потенціал України у виробництві біометану досягає 8 млрд кубометрів на рік. Це приблизно стільки, скільки українські споживачі сукупно щороку імпортують з-за кордону.

«Потрібно готуватися до наростальних темпів підключення таких проєктів до газових мереж. У кожній області буде кілька десятків великих виробників біометану, яким необхідний доступ до «труби», — зазначив глава БАУ Георгій Гелетюха.

Контекст. РГК і БАУ уклали меморандум про розвиток використання синтетичних газів у червні 2021 року. Під час спільної роботи відпрацьовуються технології в рамках European Green Deal для інтеграції з європейськими ринками.

Із серпня 2020 року РГК реалізує водневий проєкт із дослідження роботи газових мереж із воднем і його сумішами на п'яти спецполігонах. До наукового консорціуму увійшли інститути НАН України та державні університети. У жовтні 2020 року РГК увійшла до European Clean Hydrogen Alliance, який працює під егідою Єврокомісії.

РГК — сервісна компанія, яка обслуговує газові розподільні мережі України. Під брендом РГК працюють 20 газорозподільних компаній, які обслуговують 250 тис. км газопроводів і 8 млн клієнтів. Під контролем компанії — приблизно 70% усіх розподільних мереж країни.

Коментарі

Всі новини