Facebook Pixel

Фірташ і асоціація біоенергетиків адаптують мережі під біогаз

Регіональна газова компанія (РГК) і Біоенергетична асоціація України (БАУ) підписали меморандум про взаєморозуміння і співпрацю для підготовки газорозподільної інфраструктури до транспортування біометану та його виробництва.

«Партнерство РГК і БАУ спрямовано на проведення модернізації газорозподільних систем з огляду на реалізацію проєктів із виробництва біометану та інших синтетичних газів. Перспективи такого співробітництва пов'язані як із розвитком чистих і економічно виправданих джерел енергії, так і напрацюванням технологій у рамках European Green Deal, необхідних для інтеграції з європейськими ринками», — повідомляє РГК.

Співпраця РГК і БАУ проходитиме в таких напрямках:

  • удосконалення технологій виробництва, транспортування, розподілу та використання біометану;
  • реалізація оптимальних рішень для створення внутрішнього ринку біометанових технологій в Україні;
  • створення сприятливих правових і технічних умов для учасників ринку, які працюють над проєктами з виробництва, транспортування, розподілу та використання біометану;
  • проведення пілотних проєктів зі створення установок для виробництва біометану та їхнього підключення до газорозподільних мереж;
  • оновлення енергетичної та кліматичної стратегій, нормативно-правових актів для просування економічного зростання та прогресу в напрямку інтеграції енергосектору України з європейськими ринками;
  • розвиток проєктів з експорту біометану.
Telegram Logo

«Спільна робота з фахівцями БАУ дасть нам змогу реалізувати весь потенціал проєктів редизайну газових мереж з урахуванням перспектив біометану та інших чистих видів енергії», — пояснив глава департаменту стратегічного розвитку РГК Станіслав Казда, слова якого наводяться в повідомленні.

Адаптація газової інфраструктури до роботи із синтетичними газами посилить інвестиційну привабливість проєктів із виробництва практично безвуглецевого біометану. З цим напрямком пов'язана кредитна програма Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) «Зонування виробництва біометану й оцінка можливості та умов приєднання виробників біометану до систем передачі та розподілу газу в Україні».

РГК із серпня 2020 року реалізує водневий проєкт «Чиста енергія» — багатоетапні дослідження роботи газових мереж із воднем і його сумішами на 5 спецполігонах у співпраці з науковим консорціумом, до складу якого входять інститути НАН України та державні університети.

РГК об'єднує 20 газорозподільних компаній, які обслуговують 250 тис. км газопроводів і 8 млн споживачів газу. Компанію пов'язують з олігархом Дмитром Фірташем.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини