Facebook Pixel

ФДМ наказав розмістити на аукціоні держпакет акцій «Центренерго» до кінця 2021 року

Фонд державного майна видав наказ про приватизацію енергогенерувальної компанії ПАТ «Центренерго» і продаж пакета акцій компанії в розмірі 78,289% статутного капіталу до 31 грудня 2021 року.

«Наказом ФДМ № 1275 від 23 липня 2021 року ухвалено рішення про приватизацію об'єкта державної власності — держпакета акцій у розмірі 78,289% статутного капіталу публічного акціонерного товариства «Центренерго», що складає 289 205 117 штук акцій», — йдеться в повідомленні на сайті приватизаційного відомства.

Згідно з наказом, пакет акцій «Центренерго» планується до розміщення на аукціоні в період із 2 серпня до 31 грудня 2021 року.

Telegram Logo

Управління великої приватизації ФДМ має забезпечити створення аукціонної комісії та конкурсний відбір радника для підготовки до приватизації й продажу пакета, йдеться в наказі.

Як прокоментували у ФДМ «Енергореформі», наказ № 1275 — це рішення, яке ухвалено на виконання прямих вимог законодавства про початок підготовки об'єкта до приватизації.

Відповідно до закону про приватизацію державного та комунального майна, ФДМ зобов'язаний ухвалити рішення про приватизацію об'єкта не пізніше, ніж через 30 днів із дня включення його до переліку об'єктів приватизації.

Упродовж 10 днів із моменту ухвалення рішення про приватизацію має бути створено аукціонну комісію.

«Водночас приватизація «Центренерго» здійснюватиметься з огляду на розпорядження уряду № 1215-р про створення акціонерного товариства за участю державних видобувних компаній і ПАТ «Центренерго». Підготовка до приватизації здійснюється відповідно до всіх норм законодавства, а сам продаж планується у 2022 році», — зазначив у коментарі виданню заступник голови ФДМ Тарас Єлейко.

Контекст. Розпорядження КМУ № 1215-р зобов'язує ФДМ до 31 березня 2021 року внести на розгляд уряду проєкт рішення про створення акціонерного товариства із шахт «Добропіллявугілля», які повернуто державі з оренди ДТЕК. До цього самого АТ мають передати корпоративні права «Центренерго».

Прогнозовані строки приватизації «Центренерго» постійно змінювалися. Спочатку було анонсовано його продаж до кінця 2021 року, потім у прогнозах Фонду строки зсувалися на березень 2022 року або навіть II квартал 2022 року.

Коментарі

Всі новини