Міненерго взяло на баланс орендоване Ахметовим «Добропіллявугілля»

Міністерство енергетики завершило процес повернення цілісного майнового комплексу ДП «Добропіллявугілля» з оренди структур енергохолдингу ДТЕК Ріната Ахметова.

Передача зафіксована наказом «Про прийняття з оренди державного майна цілісного майнового комплексу ДП «Добропіллявугілля» від 2 квітня за підписом заступника міністра з питань євроінтеграції Ярослава Демченкова.

Прийняте майно в розмірі 1,99 млрд грн внесено до статутного капіталу держпідприємства «Добропіллявугілля-видобуток» за актом прийому-передачі від 25 січня.

Telegram Logo

Главі «Добропіллявугілля-видобутку» доручено внести відповідні зміни до реєстру об'єктів держвласності і забезпечити робочим дотримання соціально-правових гарантій.

Контекст. Кабінет міністрів підтримав пропозицію енергохолдингу ДТЕК Ріната Ахметова про повернення цілісного майнового комплексу ДП «Добропіллявугілля» з оренди на початку жовтня 2020 року.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Створене ДП «Добропіллявугілля-видобуток» заплатило 397,8 млн грн компанії «ДТЕК Добропіллявугілля» в силу неможливості вивезення основних фондів, які були оновлені ДТЕК під час оренди.

«Добропіллявугілля-видобуток» також замовило ПАТ «ДТЕК Добропільська ЦЗФ» у власності Ахметова збагачення вугілля шахти «Добропільська» в 2021 році за 201,4 млн грн.

«ДТЕК «Добропіллявугілля» орендувало п'ять шахт державного вугільного об'єднання «Добропіллявугілля» в 2010 році. Оренда була розрахована на 49 років — до 2059 року. ДТЕК стверджує, що за десятиліття користування держвласністю інвестував у «Добропіллявугілля» $400 млн. Все це, стверджують у ДТЕК, дозволить об'єднанню в найближче десятиліття добувати по 4 млн тонн вугілля щорічно з більш низькою собівартістю, ніж на інших державних шахтах. «ДТЕК «Добропіллявугілля» видобуває вугілля марки «Г».

«ДТЕК Енерго» — вертикально інтегрована енергокомпанія, яка контролює 90% видобутку енергетичного вугілля, 70% потужностей ТЕС і близько 25% генерації на поновлюваних джерелах через «ДТЕК ВДЕ». Компанія займається видобутком вугілля, виробництвом і дистрибуцією електроенергії. Знаходиться в управлінні холдингу SCM Ріната Ахметова.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини