Держава виплатить Ахметову 400 млн у рамках повернення «Добропіллявугілля»

Державне підприємство «Добропіллявугілля-видобуток» заплатить 397,8 млн грн компанії ДТЕК «Добропіллявугілля» Ріната Ахметова в рамках процесу розірвання договору оренди та передачі державі держкомпанії «Добропіллявугілля».

Згідно з умовами договору від 20 січня, протягом 10 календарних днів «Добропіллявугілля-видобуток» проведе оплату в розмірі 250 млн грн. Упродовж 65 календарних днів на рахунок «ДТЕК Добропіллявугілля» буде перерахована решта суми, повідомляється на порталі ProZorro.

«У зв'язку з технічною неможливістю виділення майна, що належить «ДТЕК Добропіллявугілля», зі складу цілісного майнового комплексу держпідприємства «Добропіллявугілля», комісією з організації інвентаризації та аудиту державних вугледобувних підприємств прийнято рішення про придбання майна за 398 млн гривень у «ДТЕК Добропіллявугілля», — йдеться в повідомленні.

Telegram Logo

Контекст. ДТЕК і Кабінет міністрів домовилися про розірвання договору оренди шахт державної компанії «Добропіллявугілля» на початку жовтня 2020 року. Надалі майновий комплекс увійде до складу нового акціонерного товариства, створюваного на базі «Центренерго» і державних вугледобувних підприємств із подальшою їхньою приватизацією.

Завершення процедури повернення вугледобувної компанії в держвласність намічено до 25 січня 2021 року за участю Міненерго та Фонду держмайна.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Заборгованість ДТЕК за оренду цілісного майнового комплексу дежпідприємства «Добропіллявугілля» перевищила 100 млн грн.

«ДТЕК «Добропіллявугілля» орендувало п'ять шахт державного вугільного об'єднання «Добропіллявугілля» в 2010 році. Оренда була розрахована на 49 років — до 2059-го. ДТЕК стверджує, що за десятиліття користування держвласністю інвестував у «Добропіллявугілля» $400 млн. Все це, стверджують у ДТЕК, дозволить об'єднанню в найближче десятиліття добувати зі 4 млн тонн вугілля щорічно з більш низькою собівартістю, ніж на інших державних шахтах. «ДТЕК «Добропіллявугілля» видобуває вугілля марки «Г».

«ДТЕК Енерго» — вертикально інтегрована енергокомпанія, яка контролює 90% видобутку енергетичного вугілля, 70% потужностей ТЕС і близько 25% генерації на поновлюваних джерелах через «ДТЕК ВДЕ». Компанія займається видобутком вугілля, виробництвом і дистрибуцією електроенергії. Знаходиться в управлінні холдингу SCM Ріната Ахметова.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини