«Донбасенерго» збудує новий вугільний блок на Слов'янській ТЕС за $680 млн

На Слов'янській ТЕС генкомпанії «Донбасенерго» з'явиться новий енергоблок №6, який уже включено до Енергетичної стратегії розвитку галузі.

«Проєкт готовий, але є труднощі із залученням інвестицій і коштів. Про це ми нещодавно розмовляли з прем'єр-міністром. Спільно з Мінфіном шукатимемо можливі шляхи реалізації цього проєкту», — сказала т.в.о. міністра енергетики України Ольга Буславець, повідомляє «Енергореформа».

За її словами, новий блок матиме великий діапазон регулювальних потужностей, чого так бракує Об'єднаній енергосистемі країни.

Telegram Logo

«Донбасенерго» реалізує будівництво нової потужності спільно з китайською Dongfang Electric International Corporation (DEIC). На цьому етапі очікується надання Україною державних гарантій. Вартість контракту з DEIC становить $684,3 млн. Фінансування реконструкції на 70% має бути здійснено завдяки кредитним коштам китайського банку.

Новий блок буде збудовано з використанням технології ЦКШ (циркулюючого киплячого шару), що дасть змогу спалювати вугілля марки «Г» і відходи вуглезбагачення без підсвічування природним газом. Це підвищить ефективність роботи, скоротить питому витрату палива і витрати на технічне обслуговування. Новий блок відповідатиме технічним вимогам ENTSO-E і європейським директивам щодо охорони довкілля. Реалізація проєкту продовжить ресурс Слов'янської ТЕС на 40 років.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Енергетична компанія «Донбасенерго» володіє Слов'янською та Старобешівською ТЕС, яка з 2014 року перебуває на непідконтрольній Україні території. Приватна компанія «Енергоінвест Холдинг» володіє 60,86% акцій «Донбасенерго», ще 25% акціонерного капіталу компанії належать державі.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини