Facebook Pixel

Енергетичний комітет Ради підтримав зниження «зелених» тарифів

Комітет Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг підтримав зниження «зелених» тарифів у законопроєкті №3658 згідно з умовами Меморандуму.

Про це повідомляє ExPro, посилаючись на слова голови комітету, народного депутата Андрія Геруса.

«Ми сьогодні не пропонували більшого скорочення тарифів, ми сьогодні підтримали ту версію, яку було закладено в Меморандумі», — сказав Герус.

Він також зазначив, що зниження на 15% — це невелике зниження для сонячних станцій (СЕС), які було введено в експлуатацію в 2017-2019 рр. незалежно від їхньої потужності. Раніше було запропоновано знизити «зелений» тариф для таких станцій на 12,5%, але голова комітету назвав цю правку лобістською.

Водночас депутати профільного комітету підтримали поправку №26. Вона передбачає можливість закладати в державний бюджет певну суму для «Гарантованого покупця» на погашення заборгованості перед виробниками енергії з ВДЕ.

«Сьогодні вартість «зеленої» генерації — 52 млрд грн, а 20% (які закладаються правкою №26. — The Page) — це трохи більше за 10 млрд грн, щоб усі це розуміли. Але я не заперечую, якщо буде така можливість у бюджеті», — уточнила виконувачка обов'язків міністра енергетики Ольга Буславець.

Водночас депутати не підтримали поправку щодо продовження дії «зеленого» тарифу для СЕС на 2 роки. Натомість депутати підтримали поправку, яка дозволяє добудувати СЕС до 31 жовтня 2020 року тим, хто вже почав будівництво, зі зниженням тарифу на 2,5%.

Також депутати підтримали поправку комітету, якою передбачено зменшення «зеленого» тарифу на 7,5% для СЕС потужністю менш як 1 МВт. А для СЕС потужністю більше ніж 1 МВт застосовуватиметься зниження «зеленого» тарифу на 15%, як і передбачалося Меморандумом.

Очікується, що голосування цих правок до законопроєкту №3658 відбудеться у вівторок, 21 липня, на позачерговому пленарному засіданні парламенту. Законопроєкт винесено на розгляд ВРУ першим.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉