Facebook Pixel

Експорт російської нафти впав до найнижчого рівня від початку великої війни

Щотижневий експорт сирої нафти за 1-7 липня 2024-го з росії впав найбільше від початку повномасштабного вторгнення, проте особливо помітних передумов для цього не було. Також значно впали ціни на доставку російської нафти. Про це пише Bloomberg.

Як скоротився експорт нафти з росії за 1-7 липня 2024

За даними Bloomberg, не було чіткої причини падіння поставок російської нафти, таких як прогалин у програмах завантаження або повідомлень про шторм, що впливають на причалювання або завантаження суден.

У період з березня по червень 2024-го росія скоротила видобуток нафти, доступної для експорту, до 360 тис. барелів на день у рамках заходів ОПЕК+. Поставки російської нафти також можуть скоротитися після відновлення нафтопереробних заводів від українських атак.

Найбільші російські експортери сирої нафти – «Роснефть» і «Лукойл» – планують скоротити свої спільні поставки з Новоросійська приблизно на 200 тис. барелів на день у липні 2024-го порівняно з червнем після відновлення роботи НПЗ в Туапсе і Норсі.

Валова вартість поставок сирої нафти з росії також впала за тиждень 1-7 липня 2024-го, проте це падіння пом’якшило зростання цін на нафту четвертий тиждень поспіль. Попри це, тижневий валовий дохід від російської нафти все ще був найнижчим з останнього тижня січня 2024-го.

Також деякі російські нафтові судна простоюють після західних санкцій. Водночас три із 21 корабля, що належать державній судноплавній компанії «Совкомфлот», взяли вантаж і згодом зникли з автоматизованих систем відстеження, інші залишаються нерухомими, свідчать дані Bloomberg.

Загалом 25 танкерів завантажили 18,7 млн барелів російської сирої нафти за тиждень до 7 липня. Це різке падіння з 25,66 млн барелів попереднього тижня.

Потоки морської нафти в росії за тиждень впали приблизно на 990 тис. барелів на день до 2,67 млн, що є найнижчим показником з останнього тижня січня 2024-го, коли нафтові поставки з тихоокеанського порту Козьміно скоротилися через шторми.

Нагадаємо, поставки російської нафти продовжують дешевшати, незважаючи на санкції країн G7, які спрямовані на те, щоб позбавити росію нафтових доходів, зокрема, через підвищення вартості логістики.

Подякувати 🎉