Facebook Pixel

Поставки російської нафти все більше дешевшають, попри санкції G7

Поставки російської нафти продовжують дешевшати, незважаючи на санкції країн G7, які спрямовані на те, щоб позбавити росію нафтових доходів, зокрема, через підвищення вартості логістики. Про це пише Bloomberg.

Наскільки ефективні нафтові санкції Заходу проти росії

На початку липня 2024 року ціна на доставку флагманського російського бленду Urals до Азії з російського порту «новоросійськ» у Чорному морі впала до найнижчого рівня з жовтня 2023-го, свідчать дані Argus Media Ltd.

Нижча ціна на доставку дозволяє росії отримувати більше доходів за нафту, яку вона продає до найбільших імпортерів натепер – Китаю та Індії. Це розчаровує західних політиків, які наклали санкції на десятки танкерів рф, а також прагнули підвищити вартість доставки.

За даними Argus, доставка російської нафти Urals на північ Китаю з новоросійська нині коштує $7,2 млн, що на $3,2 млн менше від ціни на початку квітня 2024-го.

Зокрема, компанія підрахувала, що нафтові витрати росії, пов’язані із санкціями, впали до $2,8 млн із $4 млн.

З жовтня Захід активно вводить санкції проти суден, пов’язаних з росією, включаючи російську судноплавну державну компанію «Совкомфлот», а також проти так званого тіньового флоту рф, який вона створила, щоб обходити нафтові обмеження.

Також ціни на експорт російської нафти значно перевищують ліміт у $60 за барель, який встановили G7 у рамках санкцій. Зараз це близько $75 за барель у Балтійському та Чорному морях і ще на $10 більше за експорт до Китаю та Індії.

Нагадаємо, у червні 2024 року росія збільшила дохід від нафтової промисловості на майже 50% порівняно з 2023-м.

Подякувати 🎉