Пом'якшення карантинних заходів у травні цього року призвело до сповільнення темпів падіння індексу ділової активності, як порівняти з квітневим показником. Мінекономіки оцінило падіння ВВП на рівні 5,9%. За підсумками січня-травня 2020 року скорочення зведеного індексу виробництва (ЗІВ) склало 7,3%.

Про це йдеться у травневому звіті щодо економічної активності, який оприлюднило Міністерство економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства.
Відновлення роботи ТРЦ, продовольчих ринків, а також частково пасажирських перевезень і роботи метрополітену позитивно вплинуло на відновлення економічної діяльності, рівень якої падав через карантин.

Так, у травні 2020 року послаблення карантинних заходів деякою мірою сприяло уповільненню падіння промислового виробництва до -12,2% рік до року.

Часткове відновлення роботи ТЕЦ через зупинення роботи АЕС спричинило уповільнення темпів падіння виробництва електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря до 1,9% рік до року.

За підсумками травня 2020 року в сільському господарстві відбулося поглиблення скорочення обсягів виробництва до -4% рік до року.
З огляду на сезонний характер виробництва рослинницької продукції з січня по травень валова продукція формується виключно шляхом виробництва продукції тваринництва.

Водночас зменшення обсягів виробництва харчових продуктів, напоїв і тютюнових виробів на 5,4% рік до року у травні було обумовлено дією карантинних заходів, зокрема в країнах-торгових партнерах, що позначилося на тимчасовому зменшенні попиту на вітчизняну продукцію

Пом’якшення карантинних обмежень і перехід до адаптивного карантину сприяли певному відновленню економічної активності в деяких сферах економіки. Це допомогло уповільненню падіння оптового товарообороту на тлі відновлення попиту на послуги гуртової торгівлі з боку окремих товарів і підтримувало позитивну динаміку роздрібного сегмента ринку.

Загалом у першому півріччі карантинні заходи, пов'язані з пандемією, матимуть негативні наслідки для виробничої сфери. Коронавірус спровокував зміни трендів розвитку світової економіки та суттєве падіння цін на сировину.
Однак пом’якшення карантинних обмежень із середини травня та їхнє подальше зняття призведуть до пожвавлення ділової активності наприкінці року, прогнозують у міністерстві.
Контекст. Індекс споживчих настроїв в Україні у квітні 2020 року склав 66,2 пункту. Як порівняти з березнем, то він впав на 9%, або на 6,8 пункту.